• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Presidentiële commissie over Chinalco-deal: Milieumanagement cruciaal in ontwikkeling West-Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 januari 2025 05:00
in Suriname
bauxiet

De Presidentiële Commissie Ontwikkeling West-Suriname Bakhuis Bauxiet heeft de nadruk gelegd op het belang van milieumanagement bij de ontwikkeling van de bauxietvoorkomens in West-Suriname.

De commissie stelt dat milieumanagement een integraal onderdeel moet zijn van de projecten en dat dit principe stevig is verankerd in de conceptovereenkomst tussen de Staat en Chinalco.

Bij de onderhandelingen met Chinalco heeft de commissie het ‘Precautionary Principle’ toegepast, dat het nemen van preventieve maatregelen en het vergroten van publieke participatie aan de besluitvorming omvat.

“Het is essentieel dat, zelfs in gevallen van onzekerheid, de nodige voorzorgsmaatregelen worden genomen om mens en milieu te beschermen,” aldus de commissie.

In de conceptovereenkomst zijn ook innovatieve elementen zoals ‘Mine Closure’, ‘Progressive Rehabilitation’, en ‘Closure Assurance’ opgenomen om ervoor te zorgen dat de mijnbouwactiviteiten duurzaam en verantwoord worden uitgevoerd.

Verder benadrukt de commissie de rol van de Anton de Kom Universiteit, die stageplaatsen zal aanbieden en een meerjarenonderzoeksprogramma voor biodiversiteit zal coördineren. Dit moet leiden tot een systematische vastlegging van de Surinaamse biodiversiteit.

Met deze maatregelen streeft de commissie naar een evenwichtige ontwikkeling waarin economische vooruitgang hand in hand gaat met milieubescherming en publieke betrokkenheid.

Mis dit niet:

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

“Suriname heeft de rijkdommen, nu is visie nodig”
Suriname

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Engeland-missie moet Suriname voorbereiden op nieuwe economische fase
Suriname

President Simons rondt werkmissie in Engeland af: focus op investeringen, olie- en gassector en internationale samenwerking

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Twee voetgangers komen binnen enkele dagen om het leven bij afzonderlijke verkeersongevallen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws