• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi terug na succesvolle conferentie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 december 2023 14:30
in Nieuws
WhatsApp-Image-2023-12-05-at-160624-300x287 1
President Chandrikapersad is na een succesvolle conferentie in de Verenigde Arabische Emiraten over klimaatverandering teruggekeerd naar Suriname.
De president landde op 5 december op de Johan Adolf Pengel International Airport.
Het staatshoofd heeft tijdens de COP28 in Dubai het standpunt van Suriname als carbon negatief land vertolkt waarbij tevens is aangegeven dat ons land deze status wil behouden.
Hij heeft ook benadrukt dat met de ontwikkeling van de olie- en gassector Suriname ervoor zal zorgen dat deze carbon negatieve status gehandhaafd blijft.
President Santokhi: “Samen met mijn team zijn wij ready om hard te werken aan de doelen die we hebben gesteld tijdens deze conferentie.
Ik blik tevreden terug op de conferentie en was blij dat de leiders aanwezig waren die uiteindelijk de beslissingen moeten nemen.
Ik ben enorm blij met de totstandkoming van het ‘Loss & Damage’ fonds waarvoor wij vooral als CARICOM-landen heel lang hebben gevochten”.
Het staatshoofd benadrukt dat het Loss & Damage-Fonds geen leeg fonds is, maar dat er geld in is gestopt.
“Ik heb gezien hoe de VAE zich heeft ontwikkeld met olie en gas. Laten we die kans krijgen om ook een prachtig land te zijn, maar wel op verantwoorde wijze zodat we carbon negatief blijven”, stelt de president.
De Surinaamse delegatie was in Dubai voor enkele dagen, de conferentie duurt nog twee weken, maar Suriname had e middelen niet om langer te blijven.
Het staatshoofd spreekt de hoop uit dat de delegatie bij de eerstvolgende COP een paviljoen ter beschikking heeft waar wij Suriname als voorbeeld gaan presenteren aan de rest van de wereld.
“Dat we ondanks de olie- en gasproductie in staat zijn om carbon negatief te zijn door een verantwoord bosbeleid, de transitie naar groene energie en bewustwording”, aldus de president.

Mis dit niet:

Tijd bestaat misschien helemaal niet en wetenschappers proberen te ontdekken wat er dan wél is

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De wetenschap onderzoekt of tijd slechts een illusie is. Foto: Pixabay
Suriname

Tijd bestaat misschien helemaal niet en wetenschappers proberen te ontdekken wat er dan wél is

geld valuta euro
Lifestyle

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

EZOTI werkt met VSB en Douane aan soepele overgang importprocedures
Suriname

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

Ministers Melvin Bouva en Bruno Rodríguez Parrilla bespraken in New York verdere samenwerking tussen Suriname en Cuba. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

Uitbreiding nationaal vaccinatieprogramma.
Gezondheid

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

3. Mede-inzittende bezwijkt aan verwondingen na crash tegen EBS-mast
Suriname

42-jarige automobilist overleden na eenzijdig ongeval aan Kennedyweg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws