• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President pleegt overleg inzake nationale veiligheid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 augustus 2025 12:30
in Suriname
politie veiligheid criminailiteit

President Jennifer Simons heeft overleg gevoerd met functionarissen die belast zijn met de nationale veiligheid.

Tijdens deze gelegenheid op dinsdag 29 en woensdag 30 juli, heeft de directeur van het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV), Shivanand Ramlall, in een presentatie de verschillende facetten van het nationale veiligheidsbeleid uiteengezet.

Bij dit overleg waren ook de nationale veiligheidsadviseur, Melvin Linscheer, en leden van het Nationaal Veiligheidsteam aanwezig.

Het staatshoofd kreeg uitvoerig uitleg over onder meer het beheer van explosieven en wapens, de controle op illegale wapens, cybercrime en de werking van diverse beleidsdomeinen binnen het DNV.

Simons had bijzondere aandacht voor de wijze waarop er in gecoördineerd verband wordt samengewerkt met andere actoren in de strijd tegen criminaliteit. Ook werd de internationale samenwerking die Suriname op het gebied van veiligheid onderhoudt, benadrukt.

Bekijk ook:

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Regering overlegt met traditioneel gezag over bescherming van woon- en leefgebieden

Het staatshoofd wenst meer voorlichting richting de samenleving. Zij drong aan op een spoedige implementatie van het concept, waarbij burgerparticipatie essentieel is voor het bereiken van optimale veiligheid.

Op korte termijn worden stappen ondernomen om het nationale veiligheidsbeleid ook daadwerkelijk operationeel zichtbaar te maken. De andere veiligheidsdiensten zullen spoedig worden uitgenodigd voor een gesprek.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

In de praktijk mag dat vaak niet zonder toestemming van de bank.
Lifestyle

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

President Simons wil feedback meenemen vóór afkondiging nieuwe beschermingswet.
Suriname

Regering overlegt met traditioneel gezag over bescherming van woon- en leefgebieden

Politie grijpt in na escalatie binnen gezin in Santodorp
Suriname

Zoon aangehouden na bedreiging van moeder en vernieling van woning en voertuig

Politie sluit meer aanhoudingen in geweldzaak niet uit.
Suriname

Voortvluchtige verdachte aangehouden na steekincident aan Latourweg

Voorlopig onderzoek wijst op voorrangsfout en hoge snelheid.
Suriname

Automobilist voorlopig heengezonden na fataal verkeersongeval

Vandalisme aan Telesur-netwerk laat honderden huishoudens zonder internet
Suriname

Landveld wacht op schaderapport na reeks vernielingen aan telecomnetwerk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws