• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Post Utrecht bereikt mijlpaal met 24 uurse elektriciteit

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 september 2022 16:17
in Nieuws
elektriciteit stroom inheemsen

GFC NIEUWSREDACTIE- Bewoners van het Inheemse dorp Post Utrecht langs de Nickerierivier beschikken eindelijk over 24 uurse stroom.

Het door VIDS gefinancierd project is dit weekend officieel opgeleverd door de Energie Bedrijven Suriname (EBS). Dit was mogelijk met de financiële steun van Indigenous Navigator.

Voor zowel het dorpshoofd Dorothy Marius als de projectleider van de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname, Carla Madsian is een langgekoesterde droom in vervulling gegaan. De bewoners van Post Utrecht kloppen volgens Madsian al jaren aan bij de EBS. “Geduldig hebben zij gewacht en nu is het zover”.

Districtscommissaris (dc) Senrita Gobardhan van Nickerie vertelde dat zij na haar aantreden het dorp heeft bezocht en vond dat in een moderne wereld elektriciteit niet meer mag ontbreken. Samen met dorpskapitein Dorothy Marius en de bewoners is toen vergaderd over het elektrificatieproject. De bewoners is toen om begrip, medewerking en geduld gevraagd en vandaag is het zover. ” Dit is uw beloning. Geduld is een schone zaak” , aldus de dc.

Vicepresident Ronnie Brunswijk, dorpshoofd Dorothy Marius-Lambert van Post Utrecht en dc Gobardhan maakten ceremonieel het licht aan van het dorp langs de Nickerierivier.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname korjaal brommer
Lifestyle

Overtocht per korjaal blijkt populair bij avondfeest in Commewijne

spaans cubaans suriname
Lifestyle

Surinamers heten Spaanssprekende nieuwkomers welkom maar taal leren is voorwaarde

kaars
Suriname

Vrienden diep geschokt door overlijden 20-jarige na verkeersongeval

Avocado vrucht
Nederland

Avocado’s in Suriname significant duurder dan in Nederland

suriname en venezuela maduro
Suriname

Is Suriname voorbereid op een mogelijke vluchtelingenstroom uit Venezuela?

maduro
Buitenland

Impact arrestatie Maduro: regionale stabiliteit in gevaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws