• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Politiewoordvoerder Milton Kensmil op VHP-kandidatenlijst – Blijft hij aan als politiefunctionaris?

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 maart 2025 10:00
in Suriname
milton kensmil en atompai

Milton Kensmil, een van de prominente gezichten binnen de politieorganisatie, is door de VHP als kandidaat voorgedragen voor de komende verkiezingen.

Zijn plaatsing op de 26e positie in Para roept de vraag op of hij afstand zal doen van zijn functie als politiewoordvoerder.

Korpschef Bryan Isaacs heeft eerder benadrukt dat politiefunctionarissen geen actieve politieke campagnes mogen voeren of deelnemen aan acties die mogelijk politiek gelieerd zijn.

Deze richtlijn werd specifiek aangehaald toen leden van het voormalige bestuur van de Surinaamse Politiebond (SPB) zich aansloten bij protestacties van de Organic Movement.

In dat geval ging het onder meer om Mielando Atompai (huidig SPB-voorzitter) en de inmiddels ontslagen ex-voorzitter Raoul Hellings, die zich beiden later bij de NPS aansloten.

De toetreding van een politiefunctionaris tot de politiek is niet nieuw, maar het is nog onduidelijk hoe de korpsleiding zal reageren op de kandidatuur van Kensmil.

Eerdere gevallen hebben aangetoond dat dergelijke situaties gevoelig liggen en kunnen leiden tot interne spanningen binnen het politiekorps.

Met de verkiezingen in aantocht blijft de vraag of Kensmil zijn functie zal neerleggen of dat er een uitzondering wordt gemaakt.

De reactie van het KPS en de korpsleiding zal bepalend zijn voor hoe deze zaak zich verder ontwikkelt.

Foto: Politiewoordvoerder Milton Kensmil en voorzitter Mielando Atompai van de Surinaamse Politiebond schudden elkaar de hand tijdens een in december 2024 gehouden bevorderingsceremonie van politiefunctionarissen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Mungra Dharm
Suriname

Felle kritiek op plan voor opslag radioactieve materialen in Wanica

geld dollar economie
Suriname

VSB luidt noodklok over betalingsachterstanden overheid

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436941
Suriname

Galibi beschikt nu over 24-uurs stroom na ingebruikname zonne-energiecentrale

agro mcp bouva
Suriname

Suriname en India versterken agro-industrie met overdracht fruitverwerkingsinstallatie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436945
Suriname

Ambassadeur Ike Antonius officieel geaccrediteerd in Brazilië

Foto 2 pesten en Tabakswet
Suriname

Rechtenstudenten verzorgen interactieve voorlichting over pesten en vapen op Anton Resida MULO-school

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws