• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Politie en militairen met overgewicht verplicht laten afslanken

Ida Thornhill door Ida Thornhill
15 oktober 2025 22:00
in Column
politie dik

Foto ter illustratie.

In de Verenigde Staten is het momenteel een onderwerp van debat. Militairen met overgewicht die volgens de regering-Trump verplicht moeten afvallen.

Het klinkt misschien hard, maar ergens is het logisch. Een leger hoort kracht, discipline en uithoudingsvermogen uit te stralen. Wie een uniform draagt, vertegenwoordigt niet alleen zichzelf, maar ook een land.

En eerlijk gezegd, ik vind dat wij in Suriname die discussie niet langer moeten vermijden. Ook hier zie je steeds vaker militairen en politiemensen met duidelijk overgewicht.

Sommigen bewegen nauwelijks soepel, anderen raken buiten adem na een korte afstand. Hoe moet iemand in die conditie achter een verdachte aanrennen of in noodsituaties snel optreden?

Het is een ongemakkelijke vraag, maar wel één die we moeten durven stellen.

Fitheid hoort niet alleen bij het beroep, het is er een noodzakelijk onderdeel van. De samenleving vertrouwt erop dat wie veiligheid moet garanderen, ook fysiek in staat is om dat te doen.

Het gaat niet om uiterlijk, maar om functionaliteit, energie en voorbeeldgedrag. Wie een uniform draagt, moet ook uitstralen wat het symboliseert: kracht, discipline en toewijding.

Daarom pleit ik ervoor dat Suriname net als de VS duidelijke normen invoert voor lichamelijke conditie binnen defensie en politie.

Mis dit niet:

Voor talrijke Surinamers is Nederland het land van melk en honing maar de werkelijkheid is anders

Nederland én Suriname zouden Cubaanse talenten beter kunnen benutten

Niet als straf, maar als investering in professionaliteit en gezondheid. Want als wij willen dat burgers respect hebben voor gezag, dan moet dat gezag ook iets uitstralen dat vertrouwen wekt, en dat begint bij een fitte, sterke en alerte verschijning in uniform.

Ida Thornhill

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

N337LR
Column

Voor talrijke Surinamers is Nederland het land van melk en honing maar de werkelijkheid is anders

Cubanen in Suriname
Column

Nederland én Suriname zouden Cubaanse talenten beter kunnen benutten

euro geld valuta
Column

Waarom Surinamers in Nederland soms jarenlang in de bijstand blijven hangen

wijdenbosch brug commewijne bosje
Column

9-jarige uit Commewijne stelt verrassende vraag over bosbranden in Nederland

'In Nederland denkt men soms nog dat er bijna niets te verkrijgen is in de supermarkt'. Foto: Illustratief
Column

Dozen vol levensmiddelen van Nederland naar Suriname? Die tijd is toch voorbij

euro geld
Column

‘Groot gedeelte Surinamers met Nederlandse bijstandsuitkering leeft sober bestaan’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws