Het patroon is inmiddels pijnlijk duidelijk in Suriname. Zodra verkiezingen naderen, veranderen politici plotseling in benaderbare, vriendelijke en betrokken mensen.
Ze bellen, bezoeken buurten, luisteren aandachtig en doen alsof jouw problemen hun hoogste prioriteit zijn. Maar laten we eerlijk zijn: hoe lang duurt dat?
Zodra ze hun zetel binnen hebben en de macht in handen is, slaat de toon volledig om. Dezelfde mensen die gisteren nog “broeder” en “zuster” riepen, zijn ineens onbereikbaar.
Beloftes verdwijnen, telefoontjes blijven onbeantwoord en de gewone man en vrouw worden opnieuw naar de achtergrond geschoven. Alsof we alleen bestaan in verkiezingstijd.
We blijven in dezelfde val trappen
Wat nog schrijnender is, is dat dit geen nieuw fenomeen is. We zien dit al tientallen jaren gebeuren, verkiezing na verkiezing. Toch lijkt een groot deel van de bevolking telkens weer in dezelfde val te trappen.
Er wordt weer geloof gehecht aan mooie woorden, weer tijd geïnvesteerd in campagnes, weer geld gedoneerd en weer gehoopt op verandering.
Maar wanneer gaan we eindelijk beseffen wat hier speelt? Veel van deze politici hebben maar één doel: hun eigen positie veiligstellen. Macht, invloed en voordelen voor zichzelf en hun kring.
De burger is slechts een middel om dat doel te bereiken.
Tijd om wakker te worden
Het is hard om te zeggen, maar de realiteit is dat velen misbruikt worden. Niet alleen voor hun stem, maar ook voor hun inzet tijdens campagnes en hun loyaliteit. En zodra de verkiezingen voorbij zijn, begint het spel opnieuw.
Echte verandering begint bij de kiezer. Zolang wij blijven geloven in loze beloftes en ons laten inpakken door tijdelijke aandacht, zal er niets veranderen.
De vraag is simpel: wanneer worden we wakker?
C. Wallerlei
Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.
Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud








