• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Pinas steunt Jarbandhan volledig over stopzetting grondconversie

Ida Thornhill door Ida Thornhill
10 januari 2026 06:00
in Suriname
dna assemblee suriname paramaribo

De Nationale Assemblee

Suriname-analist R. Pinas is van mening dat DNA-lid Ameerani Jarbandhan groot gelijk heeft met haar kritische vragen aan de Surinaamse president over de plotselinge stopzetting van het Staatsbesluit Grondconversie.

In reactie op haar schriftelijke vragen aan de regering stelt Pinas dat hier sprake is van een maatregel die burgers direct raakt en onvoldoende is onderbouwd.

Volgens Pinas zijn de cijfers die Jarbandhan noemt veelzeggend. “Bijna 16.000 goedgekeurde aanvragen en ruim SRD 659 miljoen aan inkomsten voor de Staat kun je niet zomaar negeren,” zegt hij aan GFC Nieuws.

Het abrupt stopzetten van het besluit heeft volgens hem niet alleen financiële gevolgen voor burgers, maar tast ook het vertrouwen in de overheid aan.

Schending van rechtszekerheid

Pinas sluit zich nadrukkelijk aan bij de zorgen van Jarbandhan over mogelijke schending van beginselen van behoorlijk bestuur. Hij benadrukt dat burgers die te goeder trouw handelden op basis van geldende regelgeving recht hebben op rechtszekerheid en zorgvuldige besluitvorming.

Bekijk ook:

KIVC haalt hard uit naar wonderdokters die Surinamers misleiden met verzonnen diagnoses

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

“Als mensen kosten hebben gemaakt en procedures hebben gevolgd, kan de overheid niet ineens de spelregels veranderen,” aldus de analist.

Onlogische financiële keuzes

Daarnaast vindt de onafhankelijke waarnemer het een sterk punt dat het DNA- lid vragen stelt over het financiële beleid. Hij noemt het onbegrijpelijk dat binnenlandse inkomsten worden stopgezet, terwijl de overheid tegelijkertijd dure leningen afsluit.

“Dat is economisch niet uit te leggen aan de samenleving,” stelt hij.

Ook haar verwijzing naar problemen in het onderwijs noemt Pinas terecht.

Volgens hem laat dit zien dat het besluit niet losstaat van bredere maatschappelijke noden. “Juist daarom is haar ingrijpen noodzakelijk en volledig gerechtvaardigd,” concludeert hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KIVC slaat alarm over nepdiagnoses en misleiding van kwetsbare patiënten
Gezondheid

KIVC haalt hard uit naar wonderdokters die Surinamers misleiden met verzonnen diagnoses

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Inclusieve toekomst centraal bij viering 15 jaar Stichting Wan Okasi
Suriname

Simons pleit voor actieve betrokkenheid van mensen met een beperking bij toekomstplannen Suriname

ASFA, VSB, FSA en SEC presenteren vervolgstap in Local Content-ontwikkeling
Suriname

Bedrijfsleven zet vervolgstap in uitwerking Surinaams Local Content-raamwerk

MINOWC brengt onderwijs en arbeidsmarkt samen op beurs Moengo Tapu
Suriname

Onderwijs- en Beroepenbeurs Moengo Tapu benadrukt belang van vaardigheden voor toekomst jongeren

Khoeblal ziet toekomst voor financieel gezonde SLM binnen twee jaar.
Suriname

Voormalig assistent-luchtverkeersleider Khoeblal roept president op om visie voor toekomst SLM aan te horen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws