• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Paus Franciscus zegt in kerstboodschap dat de aarde ‘Derde Wereldoorlog’ beleeft

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 december 2022 17:02
in Nieuws
paus rk kerk vaticaan

GFC NIEUWSREDACTIE- Paus Franciscus zegt dat de aarde een “Derde Wereldoorlog” doormaakt toen hij zondag zijn kerstboodschap vanuit de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad bracht.

Franciscus, die een uitgesproken criticus is geweest tijdens de oorlog in Oekraïne in Rusland, vertelde katholieken om “de gezichten te zien van onze Oekraïense broeders en zusters die deze kerst in het donker en de kou ervaren, ver van hun huizen als gevolg van de verwoesting veroorzaakt door tien maanden oorlog.”

De paus zei dat hij hoopte dat wereldleiders die “de macht hebben om de donder van wapens tot zwijgen te brengen” verlicht worden en een einde maken aan de “zinloze oorlog”.

“Onze tijd ervaart een ernstige hongersnood van vrede, ook in andere regio’s en andere theaters van deze derde wereldoorlog,” zei Franciscus, die de “Urbi et Orbi”-toespraak hield vanaf het centrale balkon van de Sint-Pietersbasiliek.

Franciscus zei ook dat de wereld “getekend” blijft door het conflict in Syrië waarvan hij zei dat het “naar de achtergrond is verdwenen maar niet is geëindigd” en riep op tot hernieuwde dialogen voor vrede en wederzijds vertrouwen tussen Palestijnen en Israëli’s – evenals mensen met verschillende tradities in de Sahel-regio van Afrika.

“Laten we ook denken aan het Heilige Land, waar de afgelopen maanden geweld en confrontaties zijn toegenomen, met dood en letsel tot gevolg”, zei de paus.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie drinken cafe bar
Lifestyle

Pinas: Wel geld voor kopje koffie van €6,70 maar klagen over hoe duur Suriname is

bvb klaaskreek
Suriname

Nieuw Bureau voor Burgerzaken Klaaskreek officieel in gebruik genomen

buza suriname caricom
Suriname

Suriname bereidt zich voor op COFCOR-vergadering en CARICOM-voorzitterschap

tanken pompstation
Suriname

Regering houdt brandstofprijzen stabiel ondanks spanningen Midden-Oosten

openbare werken
Suriname

OWRO versnelt aanpak wateroverlast en wegen

cenrtum voor democratie currie
Suriname

CDR bereikt mijlpaal met officiële erkenning onderwijsaanbod door MinOWC

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws