• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Paus Franciscus verontschuldigt zich voor ‘verwoestend’ misbruik van inheemse scholen in Canada

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 juli 2022 17:15
in Nieuws
priester pater rk rooms katholiek

GFC NIEUWSREDACTIE- Paus Franciscus heeft zich verontschuldigd voor de samenwerking van de katholieke kerk met Canada’s “verwoestende” beleid van inheemse residentiële scholen.

De paus zegt dat de gedwongen assimilatie van inheemse volkeren in de christelijke samenleving hun culturen vernietigde, hun families afsneed en generaties marginaliseerde op manieren die vandaag de dag nog steeds worden gevoeld.

Ik smeek nederig om vergiffenis voor het kwaad dat door zoveel christenen tegen de inheemse volkeren is begaan,” zei Franciscus.

De langverwachte verontschuldiging opende Franciscus’ wekenlange “boetebedevaart” naar Canada, die bedoeld is om de kerk te helpen op haar pad van verzoening met inheemse volkeren en slachtoffers te helpen genezen.

De woorden van Franciscus op maandag gingen verder dan zijn eerdere verontschuldiging voor de “betreurenswaardige” daden van zendelingen en namen in plaats daarvan de verantwoordelijkheid voor de institutionele samenwerking van de kerk met het “catastrofale” assimilatiebeleid, waarvan canada’s Waarheids- en Verzoeningscommissie heeft gezegd dat het neerkwam op een “culturele genocide”.

Franciscus klemde zijn handen onder zijn kin en bad op een begraafplaats in de buurt van de school voordat hij door vier stamhoofden werd geëscorteerd naar een bijeenkomst van duizenden inheemse volkeren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

early warning system
Suriname

Suriname versterkt rampenparaatheid met Early Warning Systems workshop in Paramaribo

swos rusland
Suriname

SWOS en regering in overleg over toekomst olie- en gassector

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436963
Suriname

Suriname en Barbados versterken agrarische samenwerking met concrete stappen

Mungra Dharm
Suriname

Felle kritiek op plan voor opslag radioactieve materialen in Wanica

geld dollar economie
Suriname

VSB luidt noodklok over betalingsachterstanden overheid

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436941
Suriname

Galibi beschikt nu over 24-uurs stroom na ingebruikname zonne-energiecentrale

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws