• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Paus emeritus Benedictus XVI, die in 2013 aftrad, overlijdt op 95-jarige leeftijd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 december 2022 12:38
in Nieuws
Paus emeritus Benedictus XVI die in 2013 aftrad overlijdt op 95 jarige leeftijd

GFC NIEUWSREDACTIE- Paus emeritus Benedictus XVI, die regeerde van 2005 tot zijn onverwachte ontslag in 2013, stierf zaterdag in zijn residentie na enkele dagen van verslechterde gezondheid, kondigde het Vaticaan aan. Hij was 95.

Het persbureau van de Heilige Stoel zei dat de emeritus paus, geboren als Joseph Ratzinger, om 9.34 uur stierf in het Mater Ecclesiae-klooster in Vaticaanstad, dat hij als zijn residentie had gekozen nadat hij negen jaar geleden ontslag had genomen uit het ministerie.

Zijn lichaam ligt vanaf maandag in staat in de Sint-Pietersbasiliek. Vaticaanse woordvoerder Matteo Bruni vertelde verslaggevers dat paus Franciscus de begrafenis van Benedictus donderdagochtend op het Sint-Pietersplein zal voorzitten.

De dood van Benedictus kwam vier dagen nadat Franciscus het nieuws deelde over de verslechterende toestand van de Duitse prelaat aan het einde van de laatste algemene audiëntie van het jaar. Het Italiaanse persbureau ANSA zei dat de toestand van Benedictus in de dagen voor Kerstmis verslechterde en dat hij aan ademhalingsproblemen begon te lijden.

De voormalige Joseph Kardinaal Ratzinger werd geboren in Marktl am Inn, Duitsland, op 16 april 1927, als zoon van een politiecommissaris.

Bekijk ook:

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Regering overlegt met traditioneel gezag over bescherming van woon- en leefgebieden

Op 17-jarige leeftijd diende hij kort in een nazi-luchtafweereenheid als lid van de Hitlerjugend. Ondanks zijn staat van dienst in oorlogstijd waren Joodse groepen en historici het erover eens dat de ervaring heel gebruikelijk was voor jonge mannen van zijn generatie en weinig of geen betekenis had en geen sympathie voor de nazi’s suggereerde.

Hij begon in 1946 met zijn priesteropleiding aan de Hogere School voor Filosofie en Theologie van Freising en aan de Universiteit van München. In 1951 ontving hij zijn priesterwijding en een jaar later begon hij les te geven aan de Hogere School van Freising.

Hij gaf les in Bonn, van 1959 tot 1963; in Münster van 1963 tot 1966; en in Tübingen van 1966 tot 1969, toen hij zijn reputatie als belangrijk katholiek theoloog aanscherpte.

In 1977 benoemde paus Paulus VI Benedictus tot aartsbisschop van München en Freising en slechts enkele maanden later benoemde hij hem tot kardinaal met de priesterlijke titel “Santa Maria Consolatrice al Tiburtino”.

In 1982 legde hij het pastorale bestuur van het aartsbisdom München en Freising neer om zich te concentreren op zijn rol als vaticaanse prefect.

Gedurende deze tijd leidde hij het project om de nieuwe Catechismus van de Katholieke Kerk te produceren. Het werd officieel afgekondigd door Johannes Paulus II in 1992 op de 30e verjaardag van de opening van het Tweede Vaticaans Concilie.

In 2002 keurde Johannes Paulus zijn verkiezing tot decaan van het College Cardinals goed.

Joseph Kardinaal Ratzinger werd op 19 april 2005, na de dood van Johannes Paulus II, gekozen als de 265e paus. Hij was de oudste persoon die sinds 1730 tot paus werd gekozen en was sinds 1724 langer kardinaal dan welke paus dan ook.

Op 11 februari 2013 kondigde Benedictus zijn besluit aan om op 85-jarige leeftijd ontslag te nemen uit het pausdom.

Foto: Stefano Spanziani/UPI

ShareTweetSendSend

Meer berichten

In de praktijk mag dat vaak niet zonder toestemming van de bank.
Lifestyle

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

President Simons wil feedback meenemen vóór afkondiging nieuwe beschermingswet.
Suriname

Regering overlegt met traditioneel gezag over bescherming van woon- en leefgebieden

Politie grijpt in na escalatie binnen gezin in Santodorp
Suriname

Zoon aangehouden na bedreiging van moeder en vernieling van woning en voertuig

Politie sluit meer aanhoudingen in geweldzaak niet uit.
Suriname

Voortvluchtige verdachte aangehouden na steekincident aan Latourweg

Voorlopig onderzoek wijst op voorrangsfout en hoge snelheid.
Suriname

Automobilist voorlopig heengezonden na fataal verkeersongeval

Vandalisme aan Telesur-netwerk laat honderden huishoudens zonder internet
Suriname

Landveld wacht op schaderapport na reeks vernielingen aan telecomnetwerk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws