• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OWRO vervangt sluisdeur Drielsmasluis na langdurige problemen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 mei 2026 18:00
in Suriname
nieuwe sleusdeur

OWRO vervangt sluisdeur Drielsmasluis na langdurige problemen

Het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) heeft vandaag de sluisdeur van de Drielsmasluis in Wanica Zuid-Oost vervangen.

De werkzaamheden maken deel uit van de aanpak van de slechte staat waarin meerdere sluizen in het ressort al geruime tijd verkeren.

De problematiek rond de defecte en verouderde sluizen zorgde de afgelopen periode voor bezorgdheid binnen de gemeenschap, mede vanwege de aanhoudende wateroverlast in verschillende gebieden.

Dc vroeg herhaaldelijk aandacht voor situatie

Districtscommissaris Ernesto Muller had eerder meerdere malen aandacht gevraagd voor de deplorabele toestand van de sluizen in het gebied.

Volgens de districtsleiding was ingrijpen noodzakelijk om verdere problemen met waterafvoer en overstromingen te beperken.

De vervanging van de sluisdeur wordt daarom gezien als een belangrijke eerste stap richting structureel herstel van de waterhuishouding in Wanica Zuid-Oost.

Samenwerking maakte uitvoering mogelijk

Dankzij tussenkomst van de districtscommissaris verleende het bedrijf Yokohama medewerking aan de werkzaamheden. Hierdoor kregen de werkers van OWRO toegang via het terrein en de toegangsweg van het bedrijf om de vervanging veilig en efficiënt uit te voeren.

De samenwerking tussen overheid en private sector heeft volgens betrokkenen bijgedragen aan een snelle uitvoering van de werkzaamheden.

Mis dit niet:

VP Rusland bespreekt onderzoek naar inheems slavernijverleden en milieuvraagstukken

Douane onderschept 66 nicotinepouches op J.A. Pengel Airport

Meer herstelwerkzaamheden in voorbereiding

OWRO heeft inmiddels alle sluizen binnen het ressort opgemeten en is gestart met het verzamelen van materiaal voor de vervanging van overige sluisdeuren in het gebied.

Met deze verdere aanpak wil het ministerie de waterafvoer verbeteren en toekomstige wateroverlast beter helpen beheersen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Onderzoek naar inheemse geschiedenis gekoppeld aan duurzame ontwikkeling.
Suriname

VP Rusland bespreekt onderzoek naar inheems slavernijverleden en milieuvraagstukken

Nicotinezakjes (nicotine pouches)
Suriname

Douane onderschept 66 nicotinepouches op J.A. Pengel Airport

Kabalebo houdt wegstrekking Wakai–Southdrain dicht voor veilig herstel.
Suriname

Wegstrekking Wakai–Southdrain volledig afgesloten voor alle verkeer

Illegaal geplaatste duikers kunnen worden verwijderd op kosten van eigenaar.
Suriname

Burgervader Bhattoe gaat harder optreden tegen illegaal geplaatste duikers

Minder hitte kan elektriciteitsverbruik in Suriname terugdringen.
Suriname

Koeler weer in december kan gunstig uitpakken voor Surinaamse stroomrekening

De pas gerenoveerde Julius Labatoschool kampt met wateroverlast en kapotte sanitaire voorzieningen na diefstal van kranen en koperen leidingen. Foto: CDS
Suriname

Pas gerenoveerde school in Beekhuyzen opnieuw bestolen: kinderen kunnen toiletten niet doorspoelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws