• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Overeenstemming regering en vakbonden over aanpassing energietarieven

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 September 2024 11:49
in Nieuws
Gloeilamp lamp licht stroom

De president van Suriname, Chan Santokhi, heeft zaterdag samen met enkele ministers en deskundigen van de regering een productieve ontmoeting gehad met de gezamenlijke vakbonden, verenigd onder Ravaksur-plus.

Deze bespreking markeert een belangrijke stap in het streven naar betaalbare energietarieven voor de samenleving, een onderwerp dat hoog op de agenda stond van de vakbonden.

Tijdens de bijeenkomst werd overeenstemming bereikt over een tijdelijke verlaging van de energietarieven voor de komende maand. Deze verlaging moet verlichting bieden aan de burgers van Suriname.

De energietarieven zullen maandelijks opnieuw worden geëvalueerd op basis van factoren zoals de wisselkoers, brandstofprijzen en de energiemix, om zo een eerlijke en duurzame energietarievenstructuur te waarborgen.

Op maandag 16 september zal een gezamenlijke persconferentie worden gehouden, waarin de regering en de vakbonden verdere toelichting zullen geven over de verschillende tariefsgroepen en de stappen die zijn ondernomen om tot de verlaging van de tarieven te komen.

Dit moment zal ook meer duidelijkheid bieden over het proces dat maandelijks zal worden gevolgd voor de herziening van de tarieven.

De president sprak zijn waardering uit voor de deskundigen van zowel de regering als de vakbonden voor hun professionele en respectvolle samenwerking.

Het overleg verliep in een constructieve sfeer, met wederzijds begrip voor de dringende noodzaak om oplossingen te vinden voor de uitdagingen waarmee het land te maken heeft.

Er is besloten dat er in de toekomst regelmatig gestructureerd overleg zal plaatsvinden tussen de regering en de vakbonden. Dit om gezamenlijk oplossingen te blijven ontwikkelen die ten goede komen aan de samenleving en bijdragen aan een duurzaam en verantwoord energiebeleid.

De regering ziet dit akkoord als een belangrijke stap in het verlichten van de lasten van de burgers, terwijl er tegelijkertijd wordt gewerkt aan het veiligstellen van een stabiele toekomst voor de energievoorziening van het land.

ShareTweetSend

Meer berichten

tijger
Suriname

Minister Soeropawiro opent training over bescherming wilde dieren

SURINAAMSE-EN-AMERIKAANSE-VLAG VS Suriname
Suriname

Versterking bilaterale betrekkingen centraal tijdens kennismakingsbezoek Amerikaanse ambassadeur

Stroomkabel
Suriname

10 dorpen te Boven-Suriname hebben stroom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws