• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ori opent academisch jaar LOBO met inspirerende toespraak

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 oktober 2024 09:28
in Suriname
lobo orie onderwijs

In het kader van de opening van het nieuwe academische jaar 2024-2025, heeft de directeur van de Lerarenopleiding Beroepsonderwijs (LOBO), Manuella Veldkamp, minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Henry Ori, uitgenodigd om een inspirerende toespraak te houden voor de studenten.

De minister werd vergezeld door directieleden van het departement Beroepsonderwijs en Hoger Onderwijs.

In zijn toespraak moedigde Ori de studenten aan om zich volledig in te zetten voor hun studie en benadrukte hij de waarde van een loopbaan in het beroepsonderwijs, met name in het licht van de huidige ontwikkelingen in de olie- en gassector in Suriname.

“Leraar worden in het beroepsonderwijs is van groot belang in deze tijd, nu ons land zich verder ontwikkelt binnen deze sector,” aldus de minister.

De minister benadrukte dat het onderwijs in 2024 nieuwe en hogere eisen stelt dan voorheen. Hij pleitte voor een verschuiving van traditionele pedagogische methoden naar innovatieve vormen van instructietechnologie.

“Onderwijs anno 2024 draait om de ontwikkeling van competenties, vaardigheden en de juiste attitude,” verklaarde hij. Als voorbeeld gaf hij aan dat een lasser niet alleen theoretische kennis nodig heeft, maar ook inzicht in de processen die bijdragen aan een succesvolle lasproductie.

Ori riep daarnaast op tot meer gebruik van simulaties en een methodische aanpak bij het ontwikkelen van geaccrediteerde opleidingen.

Hij pleitte voor een onderwijsmethode waarbij studenten zelf actief op ontdekkingstocht gaan, terwijl docenten hen begeleiden als coaches. Deze benadering zal volgens hem leiden tot studenten die kritisch denken en scherpere analytische vaardigheden ontwikkelen.

Mis dit niet:

Ruim 900 inwoners Wanica krijgen grondpapieren, regering wil einde maken aan jarenlang wachten

Suriname kampt met tekort van 80 megawatt aan stroom, president wil snelle uitbreiding zonne-energie

Met deze inspirerende boodschap werd het academisch jaar 2024-2025 officieel geopend. Het thema van de openingslezing was “De Onderzoekende Leraar in het Beroepsonderwijs.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ruim 900 belanghebbenden ontvingen grondpapieren tijdens een bijeenkomst in Wanica. Foto: CDS
Suriname

Ruim 900 inwoners Wanica krijgen grondpapieren, regering wil einde maken aan jarenlang wachten

zonne energie
Suriname

Suriname kampt met tekort van 80 megawatt aan stroom, president wil snelle uitbreiding zonne-energie

Gate op Schiphol
Lifestyle

Waarom moeten Surinamers op Schiphol soms zo ver lopen naar hun vliegtuig?

Jubileumjaar geopend met gezamenlijke ambitie voor een sterker lokaal bedrijfsleven.
Suriname

Twintig jaar SBF: oproep tot concrete resultaten voor het Surinaamse ondernemerschap

Saamaka vragen op COP17 om erkenning van collectieve grondrechten.
Suriname

VSG bij COP17: “Geen beloften meer, maar concrete actie voor de grondrechten van de Saamaka”

meisje vrouw tiener aziatisch
Suriname

Jongen (16) vastgezet na vermoedelijk zedenmisdrijf met meisje (13) in Marowijne

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws