• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ordening botenverkeer op Marowijnerivier van start

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 oktober 2022 18:03
in Nieuws
grens Suriname Frans guyana 1200x480 albina

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) in Suriname onderneemt actie in samenwerking met de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) en het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) om ordening te brengen van het botenverkeer op de Marowijnerivier.

Deze actie is een uitvloeisel van de River Council vergadering, die na bijkans vier jaren weer werd gehouden op donderdag 28 juli.

De River Council is een mechanisme dat, onder andere, uitvoering geeft aan de gezamenlijke verklaring tussen Suriname en Frans-Guyana inzake het gezamenlijk beheer van de Marowijne en de Lawarivier alsook de gemeenschappelijke ontwikkeling van het grensgebied. Issues die spelen in het grensgebied worden aangepakt door middel van werkgroepen.

Verder is deze actie ook mede ingegeven door een nieuw beleid dat zal worden uitgevoerd per 1 januari 2023 door de regering van Frans-Guyana, voor boten die vanuit Suriname op hun grondgebied aanmeren. Hiervoor is het belangrijk dat boten/ vaartuigen geregistreerd zijn en gekeurd worden.

De werkgroep ‘management van de rivier’ heeft onder andere als een van de opdrachten de registratie en keuring tot stand brengen van de vaartuigen op de Marowijnerivier.

Deze registratie en keuring zal plaatsvinden in de periode van maandag 17 oktober tot en met vrijdag 21 oktober van 08:00-16:00 uur te Shell Albina, Politie Post Albina en het Nationaal Leger.

Er zal voorafgaand aan de registratie een informatievergadering worden gehouden op vrijdag 14 oktober 2022 van 18:00-20:00 uur in het Sport en Recreatie Centrum Albina. Het doel is de boothouders en alle relevante overige personen voldoende te informeren en mogelijke vragen te adresseren.

De River Council, getrokken door het ministerie van BIBIS, heeft vier prioriteitsgebieden te weten het gezamenlijk beheer van de rivier, milieu, veiligheid en het verstevigen van samenwerking op het gebied van gezondheidszorg, onderwijs, cultuur, sport en toerisme.

Mis dit niet:

Newmont levert in 2025 economische bijdrage van US$ 634 miljoen aan Suriname

Verkeersveiligheidsmaand van start met oproep tot verantwoord verkeersgedrag

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Economische bijdrage stijgt met 17 procent.
Suriname

Newmont levert in 2025 economische bijdrage van US$ 634 miljoen aan Suriname

Thema: “No du gek, tap a wegdek”.
Suriname

Verkeersveiligheidsmaand van start met oproep tot verantwoord verkeersgedrag

Surinaams regenwoud en cultuur kunnen toeristische troeven worden. Foto: Afobaka Resort
Lifestyle

Bali raakt overvol, terwijl Suriname nog ongerept is: “Over 10 jaar kan alles anders zijn”

Overheid en maatschappelijke organisaties in gesprek over gendergelijkheid.
Suriname

Gendergelijkheid vraagt om integraal beleid en gezamenlijke verantwoordelijkheid

66-jarige B.M. bezwijkt na aanrijding door personenauto.
Suriname

66-jarige voetganger overleden na aanrijding aan Frederikshoopweg

Fact-findingmissie brengt veiligheidssituatie Pikin Saron opnieuw in kaart
Suriname

Politie, SBB en Commissariaat Para bundelen krachten voor veiligheid Pikin Saron

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws