• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Opvallend gedrag bij enkele Surinamers in Nederlandse bijstand

Ida Thornhill door Ida Thornhill
24 februari 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
geld euro

'Schaamte rond bijstand zichtbaar bij sommige Surinamers in Nederland.'

Lifestyleanalist en trendwatcher Patricia Wong zegt dat zij nog geregeld signalen ontvangt over een opmerkelijk verschijnsel onder sommige mensen van Suriname afkomst die in Nederland in de bijstand zitten.

Volgens Wong gaat het om personen die een uitkering ontvangen, maar zich overdag in het stadscentrum begeven met een aktetas of tas van een luxe warenhuis in de hand om de indruk te wekken dat zij werkgerelateerd onderweg zijn.

Het gedrag zou vooral voorkomen tijdens reguliere werktijden in de ochtend en middag. Ze benadrukt dat het niet om grote aantallen gaat, het gaat om enkelen, maar dat de signalen consistent zijn.

Schaamte en sociale druk spelen volgens Wong grote rol

De trendwatcher vertelt aan GFC Nieuws Lifestyle dat zij onder meer op de hoogte is van twee Surinaams-Nederlandse heren in Rotterdam die niet werken en afhankelijk zijn van een uitkering, maar toch bewust met een aktetas over straat gaan.

“Het is een vorm van schaamte,” zegt ze. “Ze zijn bang dat mensen op hen neerkijken als ze weten dat ze in de bijstand zitten.”

Volgens haar speelt binnen delen van de Surinaamse gemeenschap een sterke nadruk op zelfstandigheid en economische onafhankelijkheid.

Niet werken, ongeacht de reden, kan daardoor als persoonlijk falen worden ervaren. De aktetas fungeert in dat geval als symbool van activiteit en professionaliteit.

Identiteit en imago in de diaspora

Wong plaatst het fenomeen in een bredere context van beeldvorming binnen migrantengemeenschappen. In diaspora-omgevingen kan sociale controle groter zijn, omdat gemeenschappen relatief hecht zijn en mensen elkaar vaak kennen.

Ze geeft verder aan dat het belangrijk is om het onderwerp met nuance te benaderen.

“Achter elke uitkering zit een persoonlijk verhaal. Het gaat hier om hoe mensen omgaan met hun zelfbeeld en de verwachtingen van hun omgeving.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

supermarkt winkelen boodschappen
Suriname

Chinese ondernemers domineren het noorden van Paramaribo

Bloeddonatie
Gezondheid

Ministerie Justitie en Politie vraagt aandacht voor vrijwillige bloeddonatie

Diplomaten
Suriname

Suriname wil diplomatieke samenwerking met zes landen verder versterken

melk
Lifestyle

Consumenten in Paramaribo en Wanica lijken vaker te kiezen vaker voor Nederlandse producten

misbruik agressie geweld mishandeling
Suriname

Politie redt slachtoffers van mensenhandel in Paramaribo-Zuid

brandweer
Suriname

Wanica Zuid-Oost start Community Safety Campagne voor meer brandveiligheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws