• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oproep voor onderzoek naar discriminatie op de arbeidsmarkt in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 mei 2024 02:00
in Lifestyle, Suriname
Racisme discriminatie

Diverse critici hebben aan GFC Nieuws laten weten dat er een onderzoek moet komen naar discriminatie op de arbeidsmarkt in Suriname.

Volgens hen is er sprake van discriminerende wervingspraktijken waarbij specifiek om werknemers van één bepaalde bevolkingsgroep wordt gevraagd.

Deze praktijken zouden in strijd zijn met de Surinaamse wetgeving die discriminatie van bevolkingsgroepen strafbaar stelt.

De criticasters wijzen op het belang van gelijke kansen voor iedereen, ongeacht afkomst, ras, geslacht of geloof.

Ze stellen dat het uitsluitend werven van werknemers uit een specifieke groep niet alleen illegaal, maar ook oneerlijk is en in strijd met principes van gelijkheid en rechtvaardigheid.

De oproep tot actie komt na recente berichten op sociale media waarin winkels en restaurants in Suriname openlijk vragen naar werknemers die behoren tot een specifieke bevolkingsgroep.

Dit heeft tot hevige discussies geleid en het vertrouwen in een eerlijke arbeidsmarkt aangetast.

De waarnemers roepen het openbaar ministerie op om stappen te ondernemen en belichten de negatieve impact van dergelijke discriminatie op de werksfeer en de samenleving als geheel.

Zij pleiten voor bewustwording en het actief bestrijden van discriminerende praktijken door het ontwikkelen en implementeren van inclusief beleid.

Internationale organisaties zoals de Verenigde Naties en de Internationale Arbeidsorganisatie onderstrepen het belang van gelijke kansen en hebben richtlijnen opgesteld die discriminatie op de arbeidsmarkt verbieden.

Deze richtlijnen focussen erop dat discriminatie niet alleen de fundamentele mensenrechten schendt, maar ook economische groei kan belemmeren.

Deze internationale standpunten bieden een kader waarbinnen Suriname actie kan ondernemen om discriminatie te bestrijden en te streven naar een samenleving waarin iedereen gelijk wordt behandeld en gerespecteerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

illegale gasact
Suriname

Illegale ‘gasbomtaxi’ ontmanteld in Wanica Zuid-Oost

De Stuka Prisiri commissies Wanica en Para
Suriname

Stuka Prisiri start achtste editie in Wanica en Para

slm curacao willemstad airport
Suriname

Jarenlange achteruitgang bij Surinam Airways volgens luchtvaartanalist geen toeval

schoenen
Lifestyle

Surinamers hebben gelijk: schoenen horen niet in huis

bezem
Lifestyle

Bezem populairder dan stofzuiger in veel Surinaamse huizen

Elektriciteit draden stroom energie EBS
Suriname

Eid al-Fitr verstoord door black-out in noorden Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws