• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oproep tot financieel onderzoek door Rekenkamer in Pan American Real Estate-zaak

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 februari 2024 16:00
in Nieuws
dna

De fracties van de Nationale Democratische Partij (NDP), Nationale Partij Suriname (NPS) en Broederschap in Eenheid in de Politiek (BEP) hebben een brief gestuurd naar parlementsvoorzitter Marinus Bee, waarin zij met spoed een vergadering vragen om te beslissen over het instellen van een financieel onderzoek door de Rekenkamer naar de Betalingen van US$ 7.9 miljoen aan Pan-American Real Estate.

De zaak wordt beschouwd als een hoog niveau corruptieschandaal, waarbij de president en de minister van Openbare Werken worden beschuldigd van corruptie en fraude.

De kwestie is spraakmakend en het zoveelste corruptieschandaal op hoog niveau, waarbij er door een klokkenluider een strafklacht is ingediend bij de procureur-generaal, tegen de president en de minister van Openbare Werken met betrekking tot corruptie en fraude, schrijven de fracties.

Uit de documenten van de klokkenluider die publiekelijk zijn gemaakt, alsook publieke verklaringen van, onder andere, de minister van Financiën, duiden op overtreding van verschillende wetten en regels, waaronder de comptabiliteitswet en de Anticorruptiewet.

De fracties dringen aan op een snelle actie om de Rekenkamer in te schakelen, omdat er anders bewijsmateriaal kan verdwijnen.

Mis dit niet:

Olie-expert ziet groot verschil tussen Suriname en Venezuela: goed onderhoud maakt het verschil

Masterthesis onderzoekt maatregelen tegen misbruik van stichtingen in Suriname

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Volgens olie- en gasdeskundige Richard Donnellan is regelmatig onderhoud belangrijk om kostbare problemen met brandstofopslag, pijpleidingen en andere installaties te voorkomen. Illustratiefoto
Suriname

Olie-expert ziet groot verschil tussen Suriname en Venezuela: goed onderhoud maakt het verschil

Naina Sewradj rondt masteropleiding af met onderzoek naar SPF en UBO-register in Suriname.
Suriname

Masterthesis onderzoekt maatregelen tegen misbruik van stichtingen in Suriname

SGCC brengt knelpunten van ondernemers onder aandacht van minister Bouva.
Suriname

Bouva wil internationale handel in 2027 meer aandacht geven

Suriname wil wettelijke mogelijkheden voor digitale opsporing uitbreiden.
Suriname

Wijziging Wetboek van Strafvordering voorziet in observatie, infiltratie en heimelijk digitaal onderzoek

President Jennifer Simons sprak tijdens de herdenking van 175 jaar Coronie over nieuwe kansen voor jongeren en de verdere economische ontwikkeling van het district. Foto: CDS
Suriname

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Voorwaarts veroverde de President’s Cup 2026 door SV Broki met 1-0 te verslaan en ontving een cheque van 15.000 Amerikaanse dollar. Foto: CDS
Sport

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws