• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oproep BEP tot gelijke kansen en vooruitgang

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 oktober 2024 14:00
in Suriname
ronnie asabina bep

Volgens de politieke partij BEP herdenken wij op Marrondag 2024 de strijd van de Marrons tegen onvrijheid en ongelijkheid, een strijd die hen tot levende symbolen van verzet heeft gemaakt in de geschiedenis van Suriname.

“Onze Marronvoorouders hebben zich moedig verzet tegen slavernij en onderdrukking, en hebben met hun kracht de basis gelegd voor de vrijheid die wij vandaag de dag kennen.

“Het vredesverdrag van 10 oktober 1760 tussen de Okanisi Marrons en de koloniale machthebbers was een mijlpaal, en heeft als voorbeeld gediend voor verdere vredesakkoorden met andere Marrongemeenschappen zoals de Saamaka, Matawai, Kwinti en Aluku.

“Dit verzet en de verworven vrijheid hebben Suriname meer dan een eeuw vóór de afschaffing van slavernij de weg gewezen naar een vrije samenleving.

“Helaas staan wij vandaag nog steeds voor uitdagingen. De grondenrechten van de Marrons zijn nog steeds niet geregeld, basisvoorzieningen zoals water, elektriciteit, onderwijs en overheidsdiensten blijven voor velen van hen onbereikbaar.

“De achterstand in ontwikkeling, met name op het gebied van agrarische productie, ecotoerisme en bosproducten, is schrijnend en vraagt om directe aandacht en eerlijke investeringen.

“De Marrongemeenschappen hebben hun onmiskenbare waarde bewezen op gebieden zoals sport, cultuur en wetenschap. Hun talenten en prestaties mogen niet langer worden genegeerd, en het is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid om onvrijheid, ongelijkheid en onrechtvaardigheid voorgoed uit te bannen”

De BEP roept daarom op tot eerlijke kansen en gelijke vooruitgang voor alle Marrons, zodat zij kunnen blijven bijdragen aan de opbouw van een rechtvaardig en welvarend Suriname.

Mis dit niet:

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Bekende verdachte gezocht na schietpartij op goudconcessie
Suriname

Gouddelver gewond bij schietincident op concessie in Brokopondo

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Grassalco krijgt mogelijk nieuwe exportmarkt in Barbados.
Suriname

Barbados kijkt naar Suriname voor silica-zand en steenslag

Mungra: illegale bunkering bedreigt staatskas én milieu.
Suriname

Mungra pleit voor strengere aanpak illegale bunkering in aanloop naar offshore-olieproductie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws