• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oppositie optimistisch ondanks uitstel olie-inkomsten na 2028

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 september 2023 18:55 - Geüpdatet op 18 september 2023 05:09
in Nieuws, Suriname
Olie industrie

GFC NIEUWSREDACTIE- Volgens de laatste berichten zal Suriname naar verwachting pas na 2028 mogelijk significante  inkomsten genereren uit de olie-industrie. Dit heeft gemengde reacties opgeleverd, vooral vanuit de oppositie.

Het feit dat de eerste inkomsten pas in 2028 zullen binnenstromen, wordt gezien als een tegenslag voor de regering.

Oppositiepolitici in Suriname merkten in gesprek met GFC ironisch op: “Bouterse kreeg de kans niet om de off- shore olie-inkomsten te beheren en nu zal ook Santokhi die kans missen. God zij dank!”

Ze geven verder aan: “Dit is dubbelzijdig. Enerzijds is het een tegenvaller omdat we nu nog langer moeten wachten op een versnelde economische groei.”

“Anderzijds biedt het een gelegenheid voor het Surinaamse electoraat om oude, corrupte politieke partijen die keer op keer falen in goed bestuur, af te wijzen bij de stembus.”

De oppositie benadrukt echter dat dit een moment moet zijn voor kleinere, integere politieke partijen om hun beleid te baseren op weloverwogen, realistische ontwikkelingsvisies, in plaats van de schadelijke patronagestrategieën die eerder zijn aangenomen door de heersende politieke klasse.

Ze besluiten met een hoopvolle noot: “Het is tijd dat goed bestuur een echte kans krijgt in Suriname, vrij van de beperkingen van het oude politieke establishment dat de vooruitgang van ons land in de weg heeft gestaan.”

Mis dit niet:

Newmont levert in 2025 economische bijdrage van US$ 634 miljoen aan Suriname

Verkeersveiligheidsmaand van start met oproep tot verantwoord verkeersgedrag

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Economische bijdrage stijgt met 17 procent.
Suriname

Newmont levert in 2025 economische bijdrage van US$ 634 miljoen aan Suriname

Thema: “No du gek, tap a wegdek”.
Suriname

Verkeersveiligheidsmaand van start met oproep tot verantwoord verkeersgedrag

Surinaams regenwoud en cultuur kunnen toeristische troeven worden. Foto: Afobaka Resort
Lifestyle

Bali raakt overvol, terwijl Suriname nog ongerept is: “Over 10 jaar kan alles anders zijn”

Overheid en maatschappelijke organisaties in gesprek over gendergelijkheid.
Suriname

Gendergelijkheid vraagt om integraal beleid en gezamenlijke verantwoordelijkheid

66-jarige B.M. bezwijkt na aanrijding door personenauto.
Suriname

66-jarige voetganger overleden na aanrijding aan Frederikshoopweg

Fact-findingmissie brengt veiligheidssituatie Pikin Saron opnieuw in kaart
Suriname

Politie, SBB en Commissariaat Para bundelen krachten voor veiligheid Pikin Saron

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws