• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Opkoop door investeerders kan woning- en perceelprijzen in Suriname torenhoog doen stijgen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 augustus 2024 20:00
in Suriname
perceel woning suriname

Er heerst groeiende bezorgdheid onder een groep Surinamers dat de komende decennia de prijzen van woningen en percelen, zowel voor huur als koop, extreem zullen stijgen door de opkoop van vastgoed door internationale investeerders.

Deze vrees wordt gevoed door recente ontwikkelingen zoals de ontdekking van olievelden, die buitenlandse bedrijven ertoe hebben aangezet te investeren in Suriname.

Dit kan zich volgens criticasters zich nu ook uitbreiden naar investeringen in land en huizen.

Een voorbeeld hiervan is de situatie in Nederland, waar Amerikaanse investeringsmaatschappijen zoals Blackstone aanzienlijke hoeveelheden vastgoed hebben opgekocht. De firma bezit maar liefst 800 miljoen euro aan woningen in Nederland.

Blackstone is inmiddels een van de grootste verhuurders in Europa, met een portefeuille van meer dan 117.000 woningen.

Dit heeft volgens kritische geluiden bijgedragen aan aanzienlijke prijsstijgingen op de huur- en koopmarkt, wat vooral voor jonge starters problematisch is gebleken.

Op sociale media circuleren steeds meer anekdotische data die deze zorgen ondersteunen.

Uit informatie verzameld door onze redactie blijkt dat vooral jongeren in Suriname zich zorgen maken over de toekomst van de woningmarkt in hun land.

Mis dit niet:

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

Zij vrezen dat buitenlandse investeerders hun kans schoon zien om vastgoed op te kopen, waardoor de prijzen voor de lokale bevolking onbetaalbaar kunnen worden.

De olie-industrie is niet de enige sector die de aandacht van buitenlandse investeerders trekt.

Bedrijven uit landen zoals China en de Verenigde Staten hebben in andere delen van de wereld, zoals in Canada en Australië, al aanzienlijke hoeveelheden vastgoed opgekocht, wat heeft geleid tot stijgende huurprijzen en het verdringen van lokale bewoners.

Als deze trend zich in Suriname voortzet, kan dit een enorme impact hebben op de toegankelijkheid van woningen voor de lokale bevolking.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Financiën licht begrotingsuitvoering 2026 toe aan parlementaire commissies.
Suriname

Begrotingsrealisatie 2026 op 67%: Financiën bespreekt uitgavencontrole met parlementaire commissies

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws