• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Opheffen ministerie van Arbeid is geen aanval op recht op arbeid”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 juni 2025 06:00
in Suriname
bouwvakker klusjesman arbeider monteur keuken

In reactie op het lopende publieke debat over het mogelijk opheffen van het ministerie van Arbeid, stelt criticus N. Mohari dat het vasthouden aan het ministerie in zijn huidige vorm vooral symbolisch is en geen structurele bijdrage meer levert aan de arbeidsontwikkeling in Suriname.

“De discussie moet niet gaan over emotie, maar over effectiviteit. Arbeid is cruciaal – maar het ministerie heeft die belofte al decennia niet kunnen waarmaken,” aldus Mohari.

Volgens Mohari heeft het ministerie, ondanks een nobele missie op papier, nooit daadwerkelijk invulling kunnen geven aan structurele werkgelegenheid, samenwerking met onderwijsinstellingen of de economische sector.

“De arbeidsmarkt is informeler dan ooit, en strategisch beleid blijft uit. Het ministerie beheert voornamelijk wetgeving, zonder noemenswaardige impact op banen of arbeidskwaliteit.”

Mohari pleit voor een fundamentele herinrichting van het beleid:

Bekijk ook:

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

GranMorgu-project mogelijk langer dan 25 jaar in productie dan gepland

• Integratie van arbeidstaken binnen een breder Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid;

• Oprichting van een Nationaal Arbeidsinstituut voor arbeidsmarktonderzoek, beleidsvoorbereiding, toezicht en coördinatie van internationale verplichtingen.

“Het opheffen van het ministerie betekent geen afschaffing van arbeidsbeleid, maar een modernisering ervan,” stelt Mohari. Internationale verdragen zoals die van de ILO vereisen volgens hem géén apart ministerie, zolang Suriname haar verplichtingen professioneel en transparant nakomt.

“Het is tijd om afscheid te nemen van achterhaalde instituties en te kiezen voor een samenhangend, efficiënt en toekomstgericht beleidskader waarin arbeid een geïntegreerde én versterkte plek krijgt.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zijin Rosebel versterkt communityrelaties via Village Walkabout in Nieuw Ganze.
Suriname

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

Block 58-project blijft mogelijk decennialang bijdragen aan Surinaamse economie
Suriname

GranMorgu-project mogelijk langer dan 25 jaar in productie dan gepland

Districtscommissaris Saramacca bezoekt getroffen gebied Wayambo na overstromingen.
Suriname

Wateroverlast treft Wayambo zwaar: schade in landbouw en veeteelt aanzienlijk

Ondernemers en politie bespreken veiligheidsuitdagingen tijdens overleg in ambassade
Suriname

Gezamenlijke Veiligheidsvergadering tussen Chinese Ambassade, KPS en Chinese gemeenschap

Politie onderzoekt omvangrijke oplichtingszaak met meerdere slachtoffers.
Suriname

Man licht ex-schoonouders op met nepdocumenten en valse beloftes

Mungra Medisch Centrum te Nickerie
Suriname

Raghoenandan luidt noodklok over zorgsituatie Mungra Medisch Centrum

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws