• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

“Ook voorzitterschap DNA gaat naar NDP”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 mei 2025 04:00
in Suriname
coalitie 2025-2030 NDP- nps- bep- a20- PL en abop

De Nationale Democratische Partij (NDP) zal zowel het presidentschap als het voorzitterschap van De Nationale Assemblée (DNA) invullen in de op handen zijnde regeringsformatie.

Partijvoorzitter Jennifer Geerlings-Simons is officieel voorgedragen als kandidaat voor het hoogste ambt in de Republiek Suriname.

Wie het voorzitterschap van het parlement namens de NDP op zich zal nemen, wordt op een later moment bekendgemaakt.

Het vicepresidentschap zal, naar verwachting, worden toevertrouwd aan Gregory Rusland, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS). Deze verdeling stuit op bezwaren vanuit de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP).

De partij wijst erop dat zij bij de afgelopen verkiezingen meer stemmen behaalde dan de NPS en dat partijleider Ronnie Brunswijk de derde meeste stemmen landelijk op zijn naam schreef. Volgens ABOP is het dan ook gerechtvaardigd dat zij het voorzitterschap van DNA invullen.

Op donderdag werden de formatieonderhandelingen tussen de samenwerkende partijen – NDP, NPS, Pertjajah Luhur (PL), Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) en A20 – afgerond. De partijvoorzitters hebben hun intentie tot samenwerking bevestigd.

De afspraken zullen de komende dagen binnen de respectieve partijstructuren worden besproken en formeel goedgekeurd.

De Wetenschappelijke Bureaus van de betrokken partijen zullen nu gezamenlijk werken aan het regeerakkoord, waarin de beleidsprioriteiten voor de komende regeerperiode worden vastgelegd.

Ondertussen wordt er verder onderhandeld met de ABOP. De partij stelt zich kritisch op ten aanzien van de huidige machtsverdeling en benadrukt het belang van een evenwichtige representatie op basis van het electorale draagvlak.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nieuw bestuur psychologen
Nederland

Nieuw bestuur psychologen en orthopedagogen zet in op versterking mentale gezondheid

zijin rosebel
Suriname

Zijin vraagt versterkte inzet politie en militairen rond mijngebied

voorlichting jeugd sipaliwini
Gezondheid

Meer dan 40 leerlingen VO Guyaba hebben nu beter begrip van HIV/AIDS

planetgold
Suriname

Gezamenlijk veldbezoek benadrukt belang van gezondheid en kwikbewustzijn

richanu santokhi
Suriname

Richanu Santokhi: Als ik aan de macht kom, zal ik ervoor zorgen dat geen dier gedupeerd wordt

ministerie financien onafhankelijkheidsplein paramaribo suriname
Suriname

IMF ziet sterk economisch herstel voor Suriname in 2026 na olieproductie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws