• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ook in Paramaribo groeit nieuwsgierigheid naar de rol van buitenaardse wezens in ons ontstaan

Ida Thornhill door Ida Thornhill
27 september 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
Ufo UAP

Illustratiefoto

In Suriname zijn er mensen die zich verdiepen in de mogelijkheid dat buitenaardse beschavingen een rol hebben gespeeld in het ontstaan van de mensheid.

Zo vertelt Astrid (54) uit Paramaribo aan GFC Nieuws Lifestyle dat zij deze gedachte serieus neemt.

Volgens haar is het niet uitgesloten dat de menselijke soort tienduizenden jaren geleden beïnvloed is door bezoekers van een andere planeet.

“Ik weet dat sommigen mij voor gek zullen verklaren, maar ik heb me verdiept in deze theorie en het klinkt niet onlogisch,” zegt ze. “Wij weten zo weinig over het heelal, dus waarom zou dit onmogelijk zijn?”

De gedachte dat de mens niet uitsluitend een product is van evolutie op aarde maar wellicht hulp heeft gekregen van buitenaardse wezens wordt internationaal al langer besproken.

In de Verenigde Staten zijn er bijvoorbeeld stromingen die bekendstaan als de zogenaamde “Ancient Astronaut”-theorie, populair gemaakt door schrijvers als Erich von Däniken en door televisieprogramma’s zoals Ancient Aliens.

Miljoenen kijkers volgen dit soort documentaires en discussies waarin wordt gesuggereerd dat piramides, oude tempels en mysterieuze rotstekeningen sporen zouden kunnen zijn van contacten met buitenaardse bezoekers.

Ook binnen spirituele gemeenschappen wereldwijd vindt dit idee weerklank.

Bekijk ook:

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Green Circle luidt noodklok over plasticvervuiling in Suriname

Voorstanders wijzen erop dat veel oude culturen zoals de Maya’s en de Egyptenaren verhalen en symbolen nalieten die volgens hen zouden kunnen duiden op invloeden van buiten de aarde.

Tegenstanders noemen het echter speculatief en stellen dat archeologische en wetenschappelijke bewijzen ontbreken.

Toch groeit de belangstelling, ook in Paramaribo. Voor mensen als Astrid opent de gedachte aan een kosmische oorsprong van de mensheid de deur naar nieuwe vragen over wie wij zijn en waar we vandaan komen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De Wijdenboschbrug
Suriname

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Minder dan één op de tien plasticflessen wordt gerecycled.
Suriname

Green Circle luidt noodklok over plasticvervuiling in Suriname

Bigbag moet recycling en duurzaam afvalbeheer stimuleren.
Suriname

NMA zet in op afvalscheiding met ontvangst van inzamelcontainer voor plastic afval

FAO cijfers en afgekeurde exportproducten: deze 3 verboden pesticiden worden gelinkt aan Suriname. Foto: illustratief
Gezondheid

‘Suriname gebruikt pesticiden die al jaren verboden zijn in Europa’

Trainingscentrum Geyersvlijt gaat herbouwen voor kinderen met beperking. Foto: CDS
Suriname

Trainingscentrum voor kinderen met beperking gaat herbouwen in Geyersvlijt

Investering moet productie verhogen, levensduur verlengen en ruim 2.000 banen creëren.
Suriname

Rosebel investeert US$ 1,25 miljard in uitbreiding en modernisering goudmijn

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws