• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ontwikkelingsgericht onderwijs wordt steeds beter begrepen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 juni 2022 09:13
in Nieuws
school kinderen

GFC NIEUWSREDACTIE- Nadat er vorig jaar landelijk een workshop is geweest voor alle leerkrachten in het basisonderwijs over ontwikkelingsgericht leren en onderwijzen, is dit jaar ook aandacht geschonken aan verschillende doelgroepen binnen het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC).

De afdelingen Begeleiding en Inspectie basisonderwijs hebben kunnen oefenen met OGO-begrippen en een OGO-onderwijsvisie formuleren voor hun eigen afdeling. Vorige maand werden de afdelingshoofden getraind in ontwikkelingsgericht onderwijs (OGO).

Het OGO is onderdeel van de onderwijsvernieuwing waar de leerstof niet meer centraal staat, maar de ontwikkeling van het kind. Met deze aanpak hoopt het ministerie voor elk Surinaams kind betere kansen te creëren voor een succesvollere toekomst.

Pas wanneer wij er als ministerie in slagen om het kind niet onnodig te laten blijven zitten, maar steeds meer kansen en mogelijkheden geven aan het kind om te groeien en te ontwikkelen, kunnen we praten over een beter opgeleide samenleving.

Ontwikkelingsgericht onderwijs geeft leerkrachten betere tools om leerlingen te activeren en begeleiden in het onderwijs en te laten zien waartoe zij in staat zijn in tegenstelling tot het traditioneel onderwijs, dat het kind afrekent op wat het niet kan.

Robby Morroy en Indira Ramdin, de trainers van deze workshop, waren best tevreden over de opkomst en de inzet van de deelnemers, die ondanks de zware regens zijn komen opdagen om te leren over deze manier van leren en onderwijzen. De deelnemers waren heel tevreden over de opzet van de workshop en de deskundigheid van de trainers.

De vraag naar een vervolgworkshop laat zien, dat de verschillende afdelingen vaker betrokken en ingelicht willen worden over de onderwijsvernieuwing.

In de komende maanden zullen schoolleiders getraind worden in het formuleren van een OGO-onderwijsvisie, die ruimte geeft aan leerkrachten om op hun eigen school succesvol OGO-onderwijs kunnen invoeren.

Mis dit niet:

‘Surinaams lerarendiploma is in Nederland niet genoeg voor volledige bevoegdheid’

61 scholen geselecteerd voor renovatie, bouw 100 nieuwe lokalen gestart

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

school klas lokaal
Lifestyle

‘Surinaams lerarendiploma is in Nederland niet genoeg voor volledige bevoegdheid’

Onderwijsminister zet in op renovatie, nieuwbouw en digitalisering
Suriname

61 scholen geselecteerd voor renovatie, bouw 100 nieuwe lokalen gestart

Suriname maakt zich op voor plenaire bijeenkomst Amazon Cities Forum
Suriname

Suriname maakt zich op voor plenaire bijeenkomst Amazon Cities Forum

Bestuursdienst grijpt in na ernstige hygiëneovertredingen bij winkel.
Suriname

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

Nieuwe BAVP’s moeten illegale houtkap en grondoccupatie aanpakken
Suriname

21 jachtopzieners beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie

huis woning suriname paramaribo
Lifestyle

‘Nederlanders steken spaargeld in huis in Suriname, maar missen groot pensioenvoordeel’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws