• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderwijsgevenden roepen om terugkeer Peneux vanwege zijn ervaring en visie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 juni 2025 21:03
in Suriname
robert peneux

Vele hoopvolle stemmen gaan op voor de man die effectieve aanpak boven woorden verkiest.

Enkele onderwijsgevenden hebben aan GFC Nieuws laten weten dat zij graag zien dat de bijzondere kennis en ervaring van gewezen minister Robert Peneux volop worden ingezet in de komende regeerperiode.

Volgens hen is hij dé man die niet alleen visie heeft, maar ook de moed om impopulaire maatregelen te nemen wanneer het belang van het land daarom vraagt.

Peneux wordt door velen gezien als iemand die zich niet laat leiden door partijbelangen of vriendjespolitiek, maar door inhoud en resultaat.

Zijn periode als minister van Onderwijs wordt breed herinnerd als een tijd waarin er orde, duidelijkheid en een doelgerichte koers heerste in een sector die lange tijd stuurloos was.

“Hij praat niet, hij voert uit,” aldus een onderwijzeres uit Paramaribo die aangeeft dat Peneux volgens haar het onderwijs weer kan optillen uit de chaos waarin het momenteel verkeert.

Oud-studenten, leerkrachten en beleidsmakers spreken over hem als een man van karakter, daadkracht en integriteit.

Wat velen aanspreekt, is dat hij moeilijke knopen durfde door te hakken waar anderen bleven overleggen.

Mis dit niet:

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

Onder zijn leiding voelden veel onderwijsprofessionals zich serieus genomen.

“Suriname heeft in deze onzekere tijd leiders nodig die het hoofd koel houden en het hart op de juiste plaats hebben. Peneux is daar het levende bewijs van,” liet een gepensioneerde docente weten.

De roep om zijn terugkeer in het landsbestuur klinkt luider dan ooit.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Recreatieoordhouders vragen meer zichtbaar toezicht in Para.
Suriname

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Wel AOW-korting, geen €5000. Foto: KLM- kist op Zanderij
Nederland

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Bekende verdachte gezocht na schietpartij op goudconcessie
Suriname

Gouddelver gewond bij schietincident op concessie in Brokopondo

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws