• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OM, UNICEF en UK versterken kennis over toegang tot recht voor kinderen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 september 2026 07:34
in Suriname
31 professionals verdiepen kennis over kinderrechten tijdens training

31 professionals verdiepen kennis over kinderrechten tijdens training.

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft samen met UNICEF en het Universiteitsinstituut voor Kinderrechten (UK) de tweedaagse training ‘Access to Justice’ georganiseerd.

De training was gericht op het vergroten van kennis en vaardigheden op het gebied van kinderrechten en toegang tot het recht voor kinderen.

Kinderen moeten hun rechten kennen

Hoewel in Suriname aandacht wordt besteed aan de bescherming van kinderrechten, blijft het belangrijk dat kinderen en adolescenten weten welke rechten zij hebben.

Ook moeten zij weten waar zij terechtkunnen wanneer hun rechten worden geschonden.

Daarom richtte de training zich op professionals en andere betrokkenen die in hun werk te maken hebben met kinderen en kinderrechten.

De deelnemers kregen kennis en praktische vaardigheden aangereikt om kinderen beter te kunnen informeren en ondersteunen.

31 professionals namen deel

De training werd verzorgd door de directrice van Teach Consciously, mevrouw Vandana Ramlal-Chander.

In totaal namen 31 personen deel aan de training. Zij waren afkomstig van verschillende organisaties en instellingen die betrokken zijn bij kinderrechten en jeugdzaken.

Mis dit niet:

Met kleinkind naar Suriname reizen vraagt ook om toestemming

Revolver, 33 scherpe patronen en ruw goud aangetroffen bij controlepost Klaaskreek

Onder de deelnemers waren medewerkers van de Afdeling Voorlichting van Politie Jeugdzaken, het Universiteitsinstituut voor Kinderrechten (UK), het Bureau voor de Rechten van het Kind (BvK) en de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS).

Ook vanuit het Openbaar Ministerie werd deelgenomen. Het ging om de Jeugdofficier van Justitie, parketsecretarissen en een medewerker van de afdeling Public Relations.

Kennis verder verspreiden via train-de-trainersprincipe

De training werd volgens het train-de-trainersprincipe uitgevoerd. De deelnemers werden daarmee niet alleen toegerust om de opgedane kennis zelf toe te passen.

Zij moeten deze kennis ook binnen hun eigen organisaties en gemeenschappen kunnen overdragen. Op die manier kan de impact van de training verder worden vergroot.

De aanpak moet bijdragen aan een bredere bewustwording van kinderrechten en de mogelijkheden die kinderen hebben wanneer hun rechten worden geschonden.

Bijzondere aandacht voor kinderen binnen autismespectrum

Tijdens de training was er ook bijzondere aandacht voor kinderen binnen het autismespectrum.

De deelnemers kregen praktische handvatten om hun communicatie af te stemmen op verschillende behoeften. Daarbij werd benadrukt dat informatie over rechten op een begrijpelijke en toegankelijke manier moet worden aangeboden.

Een kind moet niet alleen formeel toegang hebben tot informatie en het recht. Het moet die informatie ook daadwerkelijk kunnen begrijpen.

Kinderen beter informeren over hun rechten

Met het delen van de opgedane kennis wordt beoogd kinderen en jongeren beter in staat te stellen hun rechten te herkennen.

Daarnaast moeten zij beter weten waar zij terechtkunnen wanneer deze rechten worden geschonden.

De samenwerking tussen het OM, UNICEF en het Universiteitsinstituut voor Kinderrechten draagt daarmee bij aan het versterken van de kennis en vaardigheden van professionals die een belangrijke rol spelen bij de bescherming van kinderen en hun toegang tot het recht.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM vliegtuig schiphol airport
Lifestyle

Met kleinkind naar Suriname reizen vraagt ook om toestemming

Bestuurder probeert te vluchten na ontdekking vuurwapen en ruw goud.
Suriname

Revolver, 33 scherpe patronen en ruw goud aangetroffen bij controlepost Klaaskreek

Indiase ambassadeur neemt afscheid van president Simons na diplomatieke missie in Suriname
Suriname

Indiase ambassadeur neemt afscheid van president Simons na diplomatieke missie in Suriname

Surinaamse ambassadeur benadrukt belang van behoud Marroncultuur
Nederland

Surinaamse ambassade in Nederland viert Marrondag met rituelen, dialoog en culturele optredens

Illustratiefoto.
Nederland

Liefde uit Nederland eindigt in bedreiging en mishandeling

Mensenrechtenbescherming vraagt om meer dan politieke toezeggingen.
Suriname

Kinderombudspersoon functioneert niet en Constitutioneel Hof ligt stil

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws