• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OKB houdt teach-in voor internationale verkiezingswaarnemers

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 mei 2025 15:10
in Suriname
Foto EOM

Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft op 23 mei 2025 een teach-in gehouden voor alle Election Observation Missions (EOM’s).

Tijdens deze bijeenkomst kregen de waarnemers informatie over het nieuw kiesstelsel, de verkiezingswerkstructuur en de zetelberekening.

OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt het belang van hun aanwezigheid: “Verkiezingswaarneming is niet slechts een technische aangelegenheid. Het is een gebaar van internationale goede wil en een symbool van democratische broederschap.”

BiZa-directeur Mohamad Eskak die ook een presentatie hield, lichtte toe dat deze verkiezing de eerste is sinds de wijziging van het kiesstelsel, waarbij kiezers op zowel het DNA- als het RR-stembiljet volstaan met het rood kleuren van één vakje.

Hij wees daarnaast op de centrale rol van technologie in het voorbereidingsproces: “We hebben volop gebruikgemaakt van de online mogelijkheden die ICT biedt, bijvoorbeeld bij de werving van stembureaupersoneel. Dat heeft het selectieproces eerlijker en efficiënter gemaakt.”

Als slot onderstreepte Sheikh-Alibaks de veelzijdige rol van het OKB op de dag van de stemming. Op de verkiezingsdag heeft het OKB op elk stembureau een toezichthouder die de werkzaamheden gadeslaan en indien nodig daarover rapporteren.

Speciale ICT-waarnemers houden toezicht op de digitale processen, terwijl districtscoördinatoren en mobiele waarnemers zorgen voor continuïteit en ondersteuning waar nodig is.

Lothar Boksteen heeft tijdens de teach-in ook een presentatie verzorgd over de zetelberekening en zeteltoewijzing.

Mis dit niet:

Suriname versterkt meteorologische dienstverlening met investering van USD 2,6 miljoen

Ook vader aangehouden in zaak rond groot bedrag aan euro’s bij Stolkertsijver

Met data van de verkiezingen van 2020 liet hij zien hoe de zeteltoewijzing volgens het nieuwe kiesstelsel eruit zou zien.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

SOFF-programma moet weerinformatie, klimaatsdiensten en vroegtijdige waarschuwingen verbeteren.
Suriname

Suriname versterkt meteorologische dienstverlening met investering van USD 2,6 miljoen

Het aangetroffen geldbedrag is in beslag genomen en voor bewaring ondergebracht in de kluis van de Centrale Bank van Suriname. Foto: KPS
Suriname

Ook vader aangehouden in zaak rond groot bedrag aan euro’s bij Stolkertsijver

Suriname en Nederland bespreken versterking samenwerking op gebied van Justitie en Veiligheid.
Nederland

Minister Monorath ontvangt nieuwe Nederlandse ambassadeur voor kennismakingsbezoek

Man aangehouden nadat hasj in postpakket wordt aangetroffen.
Suriname

Hasj aangetroffen in doos bestemd voor driejarig kind 

Surinaamse politie behaalt prijzen in volleybal, bolas en voetbal.
Suriname

KPS eindigt in top drie tijdens Internationale Politiespelen op Aruba

Leerkrachten vragen duidelijkheid over positie en voortbestaan van school.
Suriname

Zorgen over toekomst LBO Reeberg besproken tijdens bezoek AVO-directeur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws