• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OKB houdt kennismakingsbijeenkomst met Korps Districtscommissarissen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 mei 2022 11:41
in Nieuws
5 OKB maakt kennis

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft een kennismakingsontmoeting gehad met het Korps der Districtscommissarissen in Suriname.

OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks laat optekenen dat de ontmoeting in het teken stond van kennismaking, het uitwisselen van belangrijke informatie en het maken van werkafspraken.

Enerzijds werd de rol en het functioneren van het OKB belicht en anderzijds werden de taken en functies van de dc’s in het verkiezingsgebeuren besproken. De meeting werd in samenwerking met het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport, waaronder de dc’s ressorteren, georganiseerd.

Het OKB is een grondwettelijk orgaan. Haar instelling geschied bij de kiesregeling. Het OKB houdt toezicht op de algemene, vrije en geheime verkiezingen en stelt de uitslag van de verkiezingen voor de samenleving bindend vast. “Het werk gaat gedurende de periode tussen twee nationale verkiezingen gewoon door”, laat Sheikh-Alibaks optekenen.

De dc’s zijn een autoriteit in de districten die in de praktijk fungeren als voorzitter van de hoofdstembureaus en als dc. Dergelijke vergaderingen zijn van eminent belang om de actoren bekend te maken met de rol die zij vervullen.

Bekijk ook:

Controleacties De Nieuwe Grond aangescherpt: onderneming gesloten wegens ernstige overtredingen

OM eist vier jaar cel in zaak rond vermeende mensenhandel en seksuele uitbuiting

“In dat kader zijn er vervolgsessies waaronder workshops, trainingen en informatie sessies gepland zodat de dc’s hun taken bij de verkiezingen op een adequate manier kunnen vervullen”, stelt voorzitter Sheikh-Alibaks.

Tijdens de vergadering werd verder door twee commissieleden van het OKB nadere toelichting gegeven over de werkzaamheden van het OKB.

Voorzitter van Commissie CBB, Stephanie Bram, sprak over de controle die wordt verricht op het gebied van onder andere het kiezersregister. De controle, het verschonen en het bijhouden daarvan is een belangrijke taak. In dat kader zal de commissie ook bezoeken afleggen aan de districten waarbij de verschillende Bureaus voor Burgerzaken bezocht zullen worden.

Voorzitter Commissie Wet- en Regelgeving, Anne-Marel Linger, ging in op het voorbereidend werk omtrent evaluatie en het doen van voorstellen en aanbevelingen over de verkiezingswetgeving.

“Suriname heeft nationaal en internationaal een goede naam als het gaat om de organisatie van verkiezingen. Het hoog houden daarvan is van eminent belang voor ons allen. Samenwerking is daarbij van groot belang. Het OKB blijft steeds alert en volgt de ontwikkelingen nauwgezet”, aldus Sheikh-Alibaks.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De Nieuwe Grond voert controles verder op
Suriname

Controleacties De Nieuwe Grond aangescherpt: onderneming gesloten wegens ernstige overtredingen

OM eist vier jaar cel tegen verdachten in mensenhandelzaak.
Suriname

OM eist vier jaar cel in zaak rond vermeende mensenhandel en seksuele uitbuiting

Promotieonderzoek werpt nieuw licht op miljoenen jaren kustontwikkeling in Suriname.
Suriname

AdeKUS feliciteert dr. Kathleen Gersie met promotie en baanbrekend onderzoek naar de geologische geschiedenis van Suriname

Minister Mike Noersalim en vertegenwoordigers van Jiangxi Ganliang ondertekenen de overeenkomst voor de tweede fase van het landbouwproject.
Suriname

China investeert SRD 245 miljoen in tweede fase landbouwproject in Suriname

Arbeidsveiligheid krijgt prioriteit richting nieuwe economische ontwikkelingen.
Suriname

Suriname moet meer arbo-artsen en arbeidsinspecteurs opleiden voor olie- en gassector

Ambassadeur Hanisha Jairam biedt geloofsbrieven aan president van India aan.
Suriname

Ambassadeur Hanisha Jairam biedt geloofsbrieven aan president van India aan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws