• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OGA geeft startsein verfraaiing Ringweg

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 december 2022 02:00
in Nieuws
planten bomen boom plant groeien aarde

GFC NIEUWSREDACTIE- In het beleid van het Directoraat Openbaar Groen en Afvalbeheer (OGA) van het ministerie van Openbare Werken (OW) van Suriname is er opgenomen dat belangrijke hoofdwegen en verkeersaders beplant zullen worden.

In dit kader werd woensdag het startsein gegeven voor het beplanten langs de Ringweg, vanaf de Amazonestraat tot en met Charlesburg, met Koningspalmen.

De Koningspalmen zijn gedoneerd door ondernemer Vidjay Jaikaran. Waarnemend directeur Indersing Gangabisoensingh geeft te kennen dat er in Public Private Partnership (PPP-verband) veel zaken gerealiseerd kunnen worden.

Groenvoorziening is belangrijk om het gezicht van Paramaribo te helpen veranderen. Het planten van de palmen zal in fasen plaatsvinden. In de eerste fase worden er 440 Koningspalmen geplant.

Gangabisoensingh geeft te kennen dat OGA vaak last heeft van vandalisme. Planten worden weggehaald door burgers. Gangabisoensingh doet een beroep op de gemeenschap om, indien men geïnteresseerd is in zo een palm, deze op te halen bij OGA.

Hiermee wilt de wnd. directeur voorkomen dat de plantjes worden weggehaald. Door de aanwezigheid van een aantal verkavelingsprojecten in de buurt en langs de Ringweg, is er veel bos en fauna weggehaald.

“We kunnen samen ervoor zorgen dat de Ringweg een bijzondere verfraaiing krijgt en er weer veel groen aanwezig is. Dit beleid zal ook in de districten worden uitgevoerd”, aldus Indersing Gangabisoensingh.

Minister Riad Nurmohamed roept bedrijven op, die initiatieven hebben voor stad- of district verfraaiing, deze door te geven aan OW. Er zal dan samen worden nagegaan hoe het uitgevoerd kan worden. Het is belangrijk dat bedrijven en overheidskantoren werken aan hun groenvoorziening, zodat zij een mooi aanzicht hebben.

Bekijk ook:

VSB pleit voor efficiënt en transparant belastingstelsel voor Suriname

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

“Groenvoorziening is niet alleen mooi, maar zorgt ook voor het bevorderen van de biodiversiteit”, geeft de minister aan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe belastingwetten moeten leiden tot gelijk speelveld voor ondernemers.
Suriname

VSB pleit voor efficiënt en transparant belastingstelsel voor Suriname

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Modern hoofdbureau moet politiezorg verder versterken.
Suriname

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Suriname bereidt zich voor op volgende VN-mensenrechtenbeoordeling
Suriname

Minister Monorath en Stichting Projecta bespreken versterking mensenrechten in Suriname

Ontsnapping ontdekt tijdens overdracht van de wacht.
Suriname

Drie politieambtenaren buiten functie na ontsnapping zware crimineel

Nieuw pompgemaal moet wateroverlast in Creola verleden tijd maken.
Suriname

Bouw nieuw pompgemaal in Creola officieel van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws