• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Riad Nurmohamed werkt belangrijke agenda af in Frankrijk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 september 2021 02:26
in Nieuws
nurmohamed

GFC NIEUWSREDACTIE- In Frankrijk heeft de Surinaamse minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, een belangrijk programma afgewerkt.

In de stad Nîmes was de minister op een technisch bezoek bij het Hydrometrisch en Flood management Instituut op uitnodiging van de directeur.

Er is een presentatie gehouden over hoe zij omgaan met overstromingen, waarbij er gebruik wordt gemaakt van state of art technologie.

Deze methoden zullen verder besproken worden en waar mogelijk ook in Suriname geïntroduceerd worden via het Bio Plateau project tussen Suriname, Frans Guyana en Brazilië.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Toename ‘mysterieuze’ kindersterfte in India veelal door onhygiënische omstandigheden

Op 4 momenten heeft de minister deelgenomen aan het wereldwijde IUCN congres (International Union for Conservation of Nature) in Marseille.

Hij heeft onder andere het congres toegesproken en een presentatie gegeven over de lopende “groene” projecten in Suriname, waaronder het mangrove-kwelders project, initiatieven over het Coronie zwamp en de hydrologische en aquatische situatie van de Marowijnerivier.

Daarnaast nam hij ook deel aan paneldiscussies met als thema ‘Scaling up nature based solutions for water’ en ‘Sharing knowledge on biodiversity’ tussen Suriname Frans-Guyana en Brazilië.

“Ik heb ook aangezeten bij de Steering committee van het Bio-plateaux project. Het project zal worden vervolgd tussen 2022-2025 en daarvoor zijn er 3 miljoen euro aan fondsen vrijgemaakt door de EU”.

Mis dit niet:

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Surinaamse vrouwen zoeken steeds vaker contact met Nederlandse mannen voor een beter leven

“Ik heb verder bekendgemaakt dat de volgende Bio-plateaux conferentie volgend jaar februari in Suriname zal worden gehouden. Tentatief zal ons land in maart 2022 ook deelnemen aan het Wereld Water forum,” laat de minister optekenen.

Ten slotte vond er een ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst plaats tussen Frankrijk en Suriname inzake duurzaam waterbeheer van de Marowijne rivier.

De overeenkomst werd getekend door de Franse minister van Water en Infrastructuur en door de minister OW. “Wij zijn verantwoordelijk voor het voortbestaan van het leven in dit gebied,” aldus Nurmohamed.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Bekende verdachte gezocht na schietpartij op goudconcessie
Suriname

Gouddelver gewond bij schietincident op concessie in Brokopondo

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Grassalco krijgt mogelijk nieuwe exportmarkt in Barbados.
Suriname

Barbados kijkt naar Suriname voor silica-zand en steenslag

Mungra: illegale bunkering bedreigt staatskas én milieu.
Suriname

Mungra pleit voor strengere aanpak illegale bunkering in aanloop naar offshore-olieproductie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws