• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nog geen overeenstemming met Oppenheimer

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 juli 2022 16:47 - Geüpdatet op 26 juli 2022 09:41
in Nieuws
valuta koers dollar

GFC NIEUWSREDACTIE- De Oppenheimer bondholders waren in de week van 11 juli in Suriname voor onderhandelingen. In de week van 18 juli zijn deze onderhandelingen virtueel voortgezet.

Alhoewel partijen iets dichter bij elkaar zijn gekomen, is er nog geen overeenkomst. De onderhandelingen gingen over de herschikking van de schuld van circa 800 miljoen USD. Er kon geen overeenstemming worden bereikt over de mate van schuldverlaging (“haircut”) en lagere rente.

Indien Suriname zou meegaan met het huidige bod van de bondholders, dan zou dit betekenen dat de begroting in gedrag zal komen. Dit zal leiden tot substantiële bezuinigingsmaatregelen. Het volk zal dan weer het gelag moeten betalen.

Minister Achaibersing die de onderhandelingen leidde, wil een eerlijke deal voor Suriname: “Wat Suriname op tafel heeft gelegd is alleszins redelijk gegeven de situatie.

De bondholders moeten begrijpen dat zij medeverantwoordelijk zijn voor de economische situatie. Zij hebben uitgeleend tegen woekerrentes wetende dat ons land het niet terug zou kunnen betalen.”

Bekijk ook:

Bewoners Waterloo: geen beloften meer, maar herstel van onze wegen

Guyana-Suriname Basin kan vóór 2032 Amerikaanse Golf van Mexico voorbijstreven in olieproductie

Eerder zijn wel succesvolle onderhandelingen gevoerd met de Club van Parijs. De schuldeiserlanden, geleid door Frankrijk, Nederland, Italië, Israël en Zweden, hebben de moeilijke situatie in Suriname wel volmondig erkend.

Zij zijn meegegaan met een redelijke schuldherschikking. De hoop was dat dit ook voor de bondholders zou gelden. Echter is dit nog niet het geval.

Minister Achaibersing blijft desondanks positief: “Mijn deur blijft open staan. Ik hoop dat de bondholders de realiteit van de situatie in Suriname beseffen en hun verantwoordelijkheid nemen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Slechte wegen en wateroverlast blijven Nickerie achtervolgen.
Suriname

Bewoners Waterloo: geen beloften meer, maar herstel van onze wegen

S&P Global ziet Suriname en Guyana uitgroeien tot nieuwe offshore-energiekracht.
Suriname

Guyana-Suriname Basin kan vóór 2032 Amerikaanse Golf van Mexico voorbijstreven in olieproductie

Minister Misiekaba overhandigt hematologieapparaat aan Regionaal Ziekenhuis Wanica. Foto: CDS
Gezondheid

Artsen verlaten Suriname: Misiekaba erkent nood aan meer gezondheidswerkers

De Nieuwe Grond voert controles verder op
Suriname

Controleacties De Nieuwe Grond aangescherpt: onderneming gesloten wegens ernstige overtredingen

OM eist vier jaar cel tegen verdachten in mensenhandelzaak.
Suriname

OM eist vier jaar cel in zaak rond vermeende mensenhandel en seksuele uitbuiting

Promotieonderzoek werpt nieuw licht op miljoenen jaren kustontwikkeling in Suriname.
Suriname

AdeKUS feliciteert dr. Kathleen Gersie met promotie en baanbrekend onderzoek naar de geologische geschiedenis van Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws