Ifuel Alberg is vandaag officieel aangesteld als directeur van Suriname American Industries Ltd (SAIL N.V.). De aanstelling vond plaats in aanwezigheid van vertegenwoordigers uit het openbaar bestuur en het bedrijfsleven.
Bij de ceremonie waren onder anderen districtscommissaris Glenda Kranenburg van Wanica-Noordwest, Vijay Chotkan van NV Luchthavenbeheer, Monché Atompai van Melkcentrale N.V., Dinesh Parag van het Nationaal Jeugdinstituut en Gordon Touw Ngie Tjouw, president-commissaris van SAIL N.V., aanwezig. Ook andere leden van de Raad van Commissarissen woonden de aanstelling bij.
Visie van de nieuwe directeur
Alberg gaf aan zijn nieuwe functie met trots en vastberadenheid te aanvaarden. Volgens hem biedt de herontwikkeling van SAIL een kans om een bedrijf nieuw perspectief te geven. Zijn doel is het herstellen van vertrouwen, zowel binnen het bedrijf als onder de werknemers.
Herstart visverwerking
Een belangrijke uitdaging ziet de directeur in het opnieuw opstarten van de visverwerking. Hij wil terug naar het model waarbij SAIL zelf verwerkt, lokaal verkoopt en exporteert. Dit acht hij essentieel voor duurzaam herstel.
Daarbij wees hij ook op externe factoren, zoals de situatie in Venezuela, die van invloed is op de aanvoer van onder andere redsnappers. Die afhankelijkheid hangt samen met vissersschepen van het Venezolaanse staatsbedrijf NOA.
Geordende en hygiënische visverkoop
Daarnaast wil Alberg aandacht besteden aan het ordenen van de visverkoop in Suriname. Volgens hem moet dit hygiënisch en gestructureerd gebeuren. Als gecertificeerd bedrijf wil SAIL bijdragen aan veilige en gezonde vis voor de bevolking.
Hiervoor streeft hij samenwerking na met het Viskeuringsinstituut, het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij en andere belanghebbenden.
Toekomstplannen en communicatie
Voor de komende periode stelt de directeur zich ten doel om binnen twee jaar eerst de lokale markt stevig te bedienen en daarna weer zelfstandig te exporteren. Hij benadrukte dat SAIL de eigen productie en export opnieuw in handen moet nemen.
Daarnaast beloofde hij de samenleving tijdig en transparant te informeren over de ontwikkelingen binnen het bedrijf.
Bron: gov.sr







