• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kathedraal Paramaribo biedt troost en hoop voor Surinamers en Nederlandse toeristen

Ida Thornhill door Ida Thornhill
6 januari 2026 16:00
in Lifestyle, Suriname
suriname paramaribo kathedraal kerk

De Kathedraal in het centrum van Paramaribo

Verscheidene bezoekers, onder wie ook toeristen, ervaren rust, kracht en emotionele steun door het bidden in de Kathedraal in het centrum van Paramaribo. Dat vertellen verschillende personen aan GFC Nieuws Lifestyle.

Volgens hen biedt de historische kerk niet alleen een spirituele plek, maar ook een moment van stilte en bezinning in het drukke stadsleven.

Vooral op rustige momenten blijkt de Kathedraal voor velen een toevluchtsoord waar zorgen even naar de achtergrond verdwijnen.

Voor sommigen is het bidden daar een vast ritueel geworden dat helpt bij het omgaan met persoonlijke problemen. Bezoekers geven aan dat de sfeer, de stilte en de symboliek van de plek bijdragen aan een diepere beleving van hun geloof en innerlijke rust.

Rust en hernieuwde kracht in moeilijke tijden

Een 29-jarige vrouw vertelt dat zij de afgelopen periode door een zware fase ging vanwege problemen met haar levenspartner. Juist in die tijd zocht zij regelmatig de Kathedraal op, vooral wanneer het er heel rustig is.

“Ik ga er bidden, maar ook om tot rust te komen. Ik voel me daarna als herboren. Ik krijg daar de kalmte en kan het gesprek met God daar beter voeren,” legt ze uit. Volgens haar helpt het haar om emoties te verwerken en opnieuw balans te vinden.

Ook toeristen voelen sterke verbondenheid

Niet alleen inwoners van Suriname, maar ook toeristen ervaren een bijzondere band met de Kathedraal. Een 69-jarige vrouw uit Rotterdam, Nederland, die regelmatig op vakantie is in Suriname, vertelt dat zij veel energie haalt uit haar bezoeken aan de kerk.

De afgelopen jaren moest zij meerdere keren geopereerd worden vanwege een ernstige ziekte. “Ik voel daar de echte emotie van God. Ik weet zeker dat mijn gebeden daar hebben bijgedragen aan mijn herstel,” zegt ze.

Tijdens haar verblijf in Suriname bezocht zij de Kathedraal meerdere keren bewust om te bidden.

Volgens bezoekers blijft de Kathedraal daarmee niet alleen een religieus monument, maar ook een plek van hoop, troost en innerlijke genezing voor velen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

sociaal vrienden groep
Lifestyle

Nederlander teleurgesteld door moeizame opbouw van vriendschappen in Suriname

Koplampen auto
Suriname

Automobilisten vergeten verlichting bij regen

IC intensive care AZ ziekenhuis
Gezondheid

AI kan preventieve zorg in Suriname direct verbeteren volgens Constantin Foundation

Man overleden in politiecel na ongeval in Para
Suriname

Verdachte verhangt zichzelf in politiecel na ongeval op Krakaweg

Drone
Suriname

Zakenlui zien voorlopig weinig heil in drones voor grootschalige leveringen in Suriname

buurtmanagers hannaslust
Suriname

Buurtmanagers in gesprek met ouders over jeugdgeweld en gangvorming in Hannaslust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws