• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe belastingregels: ook Surinaamse Nederlanders overwegen Holland te verlaten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 mei 2026 03:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
geld euro

Is Holland nog wel de plek om vermogen op te bouwen voor Surinamers?

Nederland staat op het punt een belastingmaatregel in te voeren die zelfs miljardairs wereldwijd doet opschrikken.

Gewone spaarders en beleggers betalen straks 36 procent belasting over winst die zij nog niet eens hebben gezien.

En dat drijft steeds meer mensen, ook Surinaamse Nederlanders, tot een ongemakkelijke vraag: is Holland nog wel de plek om vermogen op te bouwen? Dat blijkt uit door GFC Nieuws verzamelde reacties.

Wat verandert er precies?

De nieuwe wet introduceert een vermogensaanwasbelasting als hoofdregel. Dat betekent dat ieder jaar belasting wordt geheven over zowel directe inkomsten uit vermogen, zoals rente, dividend en huur, als over de waardestijging van bezittingen. Het maakt daarbij niet uit of die waardestijging al is ontvangen of niet.

Stel dat jouw beleggingen op papier 5.000 euro meer waard zijn geworden, maar je hebt nog niets verkocht. Toch moet je over dat bedrag belasting betalen. Het heffingsvrije rendement bedraagt 1.800 euro per persoon per jaar, daarboven geldt het tarief van 36 procent.

Op 12 februari 2026 nam de Tweede Kamer het wetsvoorstel aan. Het streven is invoering per 1 januari 2028, al heeft de minister van Financiën inmiddels aangegeven dat aanpassingen nodig zijn vanwege toenemende kritiek.

Middenklasse betaalt de rekening

Mediafiguur Marianne Zwagerman wees eerder op een pijnlijk patroon: mensen met grote vermogens vertrekken of regelen slimme constructies, terwijl de middenklasse achterblijft met de belastingrekening. Wie maandelijks spaart om later minder afhankelijk te zijn van AOW of pensioen, valt ook gewoon onder deze regels.

Daarbij komen hogere energiekosten, zware regelgeving en een pensioenleeftijd die voor jongere generaties oploopt naar 70 jaar. Het is dan ook geen verrassing dat Nederlanders actief alternatieven zoeken.

Mis dit niet:

€55 per dag: rijke Surinamers komen makkelijker aan Nederlands toeristenvisum

Inheemse leiders bundelen krachten voor toekomst Zuid-Suriname

Suriname als serieuze optie

Alessandro Palombo, een Italiaanse jurist en expert op het gebied van wereldburgerschap, onderzocht deze groep vertrekkers.

Zijn conclusie: voor 80 procent zijn de Verenigde Arabische Emiraten of een ander Europees land het meest realistisch. Maar analist R. Pinas wijst op een optie die ten onrechte weinig aandacht krijgt: Suriname.

Lagere grondprijzen, beschikbare ruimte en kansen in sectoren als landbouw, toerisme, vastgoed en olie en gas maken het land aantrekkelijk.

Suriname werkt bovendien grotendeels met een territoriaal belastingstelsel, wat inhoudt dat inkomsten buiten Suriname vaak niet lokaal worden belast.

En anders dan in Nederland kent Suriname geen belasting op de waardestijging van bezittingen zolang die niet worden verkocht, een voordeel dat voor beleggers en digitale nomaden steeds zwaarder weegt.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Waarom een goed gevulde bankrekening Surinamers kan helpen bij Nederlands toeristenvisum. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

€55 per dag: rijke Surinamers komen makkelijker aan Nederlands toeristenvisum

Inheemse gemeenschappen pleiten voor gezamenlijke aanpak van ontwikkelingsvraagstukken.
Suriname

Inheemse leiders bundelen krachten voor toekomst Zuid-Suriname

slands hospitaal suriname
Suriname

’s Lands Hospitaal en Tohora N.V. herstellen samenwerking na constructief overleg

Bewoners van Santigron en Pikin Poika ontvangen voedselpakketten en drinkwater na de vervuiling van de Saramaccarivier. Foto: CDS
Suriname

Na Pikin Saron ontvangen ook Santigron en Pikin Poika noodhulp

Medewerkers van LVV inspecteren cassavepercelen in Pikin Saron en Bigi Poika tijdens een onderzoek naar Witches’ Broom Disease. Foto: CDS
Suriname

LVV onderzoekt cassaveziekte in Pikin Saron en Bigi Poika

Vermoeidheid vermoedelijke oorzaak van ernstig verkeersongeval
Suriname

Bestuurder (78) valt vermoedelijk in slaap achter het stuur en veroorzaakt frontale botsing

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws