• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe ambassadeur voor Argentinië resideert in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 april 2024 02:54
in Suriname
argentinie vlag scaled

Indrawatie Remesar is de nieuwe niet residerend Buitengewoon en Gevolmachtigd Ambassadeur van de Republiek Suriname bij de Regering van de Argentijnse Republiek met residentie Paramaribo.

Zij is op donderdag 4 april 2024 in deze functie door president Chandrikapersad Santokhi beëdigd.

De diplomaat maakt zich sterk voor het verdiepen van de dynamische en bilaterale relatie tussen Suriname en Argentinië.

Ambassadeur Remesar heeft Suriname eerder gediend als zaakgelastigde voor de Verenigde Naties en India.

De diplomaat deelt mee dat thans er geen ambassade van Suriname is in Argentinië en dat voorlopig de ontmoetingen en werkzaamheden op afstand zullen geschieden.

De diplomaat zegt zich te zullen richten op zaken die in het voordeel van Suriname zijn.

“We zitten wel steeds te zeggen dat we de handel willen bevorderen en investeerders willen aantrekken, maar naar mijn mening zouden we eerst met simpelere zaken moeten beginnen zoals culturele uitwisselingen om een vertrouwelijke band te doen ontstaan waarmee je op hogere niveaus kunt komen”, aldus de ambassadeur.

Suriname en Argentinië zijn op 23 juni 1977 diplomatieke betrekkingen aangegaan gebaseerd op respect, wederzijds vertrouwen, gedeelde waarden zoals democratie en goed bestuur, de rechtsstaat en eerbiediging van de mensenrechten.

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

President Santokhi acht het partnerschap met landen in de regio van groot belang.

Als de derde grootste economie van Latijns-Amerika is Argentinië een belangrijke partner in de Zuid-Zuid samenwerking en van eminent belang voor de ontwikkeling van het Globale Zuiden.

Het staatshoofd ziet graag de initiatie en voortgang van partnerschappen op het gebied van landbouw, veeteelt, kennistechnologie en handelspartnerschapen.

“Als regio moeten we ons blijven inzetten voor integratiemechanismen”, aldus de president tijdens de beëdiging.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws