• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nep-account minister Achaibersing op Facebook

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 september 2022 03:00
in Nieuws
AchAIBERSING MINISTER

GFC NIEUWSREDACTIE- Het is gebleken dat personen via Facebook burgers trachten te lokken middels het misbruiken van de naam en eer van minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning.

Hierbij wordt er getracht burgers ertoe te bewegen geld over te maken voor het beschikbaar krijgen van geld voor sociale, gemeenschaps- en ondernemingsprojecten.

De bewindsman laat via de Communicatie Dienst Suriname weten op geen enkele manier daarbij betrokken te zijn. De bewindsman geeft te kennen geen Facebookaccount te hebben en benadrukt dat deze nep is.

De oplichters doen zich voor als minister Achaibersing die financiële hulp biedt als aandeelhouder IFPP Project Finance. Het slachtoffer wordt voorgesteld een bedrag van SRD 5000 over te maken, alvorens in aanmerking te komen voor Euro 2000. Verder is aan het slachtoffer gevraagd de transactie te plegen via Western Union. De daders adviseren dan de persoon om via Whatsapp met het nummer +33 7 48 68 05 16 in contact te treden.

Ten overvloede attendeert het ministerie de samenleving erop dat de minister van Financiën op geen enkele wijze leningen aanbiedt of kan afsluiten voor of met individuele personen, daar dit niet tot zijn taakstelling behoort. Bij een van de gevallen is via een valse Facebook-account, waarbij de naam van de minister ten onrechte wordt gebruikt een persoon vervolgens verwezen naar de Instagram account onder de naam ‘refosantonio’.

Bekijk ook:

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

Minister Monorath installeert Overlegorgaan Brandweer

Van de samenleving wordt gevraagd extra alert te zijn. Laat u zich niet misleiden om geld over te maken voor derden in ruil voor projectfinancieringen.

Verder waarschuwt het ministerie van Financiën en Planning eenieder om zijn/haar bankgegevens en personalia niet op deze fake account te delen, daar derden (malafide kredietverstrekkers) voordeel daaruit zullen/kunnen halen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname verkeer straat
Lifestyle

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

Brandweer zet stap naar verdere professionalisering met nieuw overlegorgaan
Suriname

Minister Monorath installeert Overlegorgaan Brandweer

Illustratiefoto.
Suriname

21-jarige vrouw aangehouden voor brandstichting en poging tot doodslag in Nickerie

Regering spreekt waardering uit voor culturele bijdrage van Iwan Wijngaarde
Suriname

Iwan Wijngaarde geëerd tijdens 30-jarig jubileum van Feydrasi Fu Afrikan Srananman

Nog maar één Surinamer actief op het WK na uitschakeling van Nederland
Sport

Nog maar één Surinamer actief op het WK na uitschakeling van Nederland

Zal zich sterk maken voor Leerstoel over slavernijverleden.
Suriname

President Simons pleit voor meer onderzoek naar slavernijverleden en nationale verbondenheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws