• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nep-account minister Achaibersing op Facebook

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 september 2022 03:00
in Nieuws
AchAIBERSING MINISTER

GFC NIEUWSREDACTIE- Het is gebleken dat personen via Facebook burgers trachten te lokken middels het misbruiken van de naam en eer van minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning.

Hierbij wordt er getracht burgers ertoe te bewegen geld over te maken voor het beschikbaar krijgen van geld voor sociale, gemeenschaps- en ondernemingsprojecten.

De bewindsman laat via de Communicatie Dienst Suriname weten op geen enkele manier daarbij betrokken te zijn. De bewindsman geeft te kennen geen Facebookaccount te hebben en benadrukt dat deze nep is.

De oplichters doen zich voor als minister Achaibersing die financiële hulp biedt als aandeelhouder IFPP Project Finance. Het slachtoffer wordt voorgesteld een bedrag van SRD 5000 over te maken, alvorens in aanmerking te komen voor Euro 2000. Verder is aan het slachtoffer gevraagd de transactie te plegen via Western Union. De daders adviseren dan de persoon om via Whatsapp met het nummer +33 7 48 68 05 16 in contact te treden.

Ten overvloede attendeert het ministerie de samenleving erop dat de minister van Financiën op geen enkele wijze leningen aanbiedt of kan afsluiten voor of met individuele personen, daar dit niet tot zijn taakstelling behoort. Bij een van de gevallen is via een valse Facebook-account, waarbij de naam van de minister ten onrechte wordt gebruikt een persoon vervolgens verwezen naar de Instagram account onder de naam ‘refosantonio’.

Van de samenleving wordt gevraagd extra alert te zijn. Laat u zich niet misleiden om geld over te maken voor derden in ruil voor projectfinancieringen.

Verder waarschuwt het ministerie van Financiën en Planning eenieder om zijn/haar bankgegevens en personalia niet op deze fake account te delen, daar derden (malafide kredietverstrekkers) voordeel daaruit zullen/kunnen halen.

Bekijk ook:

Exportverbod opgeheven: Surinaamse vissers kunnen weer leveren aan de Verenigde Staten

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verenigde Staten heropenen markt voor Surinaamse grondvis.
Suriname

Exportverbod opgeheven: Surinaamse vissers kunnen weer leveren aan de Verenigde Staten

NIS pleit voor permanente beveiliging na inbraak en vernielingen
Suriname

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Chinese delegatie benadrukt belang van kwaliteit en duurzaamheid bij verdere ontwikkeling CI AdeKUS.
Suriname

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Samenwerking tussen CBvS en banken essentieel voor integere financiële sector.
Suriname

CBvS bespreekt financiële integriteit en bankresolutie met Surinaamse bankensector

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Nieuwe grondeigenaren in Coronie opgeroepen te investeren in ontwikkeling district.
Suriname

President Simons: gebruik de grond waarvoor die is uitgegeven en bouw aan de toekomst

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws