• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlandse toeristen vinden Surinamers in eigen land vaak minder vriendelijk dan in Holland

R. Pinas door R. Pinas
1 maart 2024 15:00
in Opinie
klm boeing 777 zanderij vliegtuig johan adolf pengel luchthaven airport

OPINIE- Onder Nederlandse toeristen heerst een opvallende opmerking: de meer beleefde houding van Surinaamse Nederlanders in Nederland vinden zij niet terug in Suriname.

Deze perceptie is gebaseerd op mijn ervaringen met vaker welbespraakte en op meerdere vlakken ontwikkelde Surinamers in Holland. Echter, bij aankomst in Suriname blijkt de vriendelijkheid van de locals vaak tegen te vallen.

Vooral de eerste indrukken op de Johan Adolf Pengel luchthaven versterken dit beeld. MP’s daar lijken te vergeten een simpel ‘welkom’ of ‘goededag’ te zeggen na een lange vlucht.

Dit gevoel van onwelkom zijn strekt zich verder uit naar supermarkten, horeca en andere openbare plaatsen waar het personeel soms onverschillig en passief overkomt.

Berichten op sociale media en gesprekken die ik heb gevoerd binnen mijn uitgebreid netwerk bevestigen deze observaties. Dit is zorgwekkend voor een land als Suriname dat zijn toeristische sector wil uitbouwen.

Het verschil in vriendelijkheid tussen Surinamers in Nederland en die in Suriname roept vragen op. Zijn de redenen cultureel, economisch of is er een dieper maatschappelijk probleem?

Voor een land dat zijn economie via toerisme wil versterken, is de houding van het personeel in de dienstensector essentieel.

Ik roep op tot een dringende herziening van de houding tegenover gastvrijheid in Suriname. Het is tijd voor een diepgaande reflectie over hoe ons land zijn imago als een warm en uitnodigend land kan herstellen en behouden.

Mis dit niet:

Suriname wordt niet alleen slecht bestuurd, maar ook in stand gehouden door degenen die beter weten

Waarom Gajadien een betere keuze is als VHP-voorzitter

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

stienstra romeo da91
Opinie

Suriname wordt niet alleen slecht bestuurd, maar ook in stand gehouden door degenen die beter weten

Gajadien heeft stevig fundament opgebouwd.
Opinie

Waarom Gajadien een betere keuze is als VHP-voorzitter

man vrouw relatie koppel liefde
Column

Liefdesverdriet bij Surinaamse jongens vraagt om meer aandacht van ouders

euro geld valuta
Column

‘Surinaamse moeder krap bij kas terwijl Nederlandse dochter in luxe leeft’

armand achaibersing
Opinie

Achaibersing mengt zich in strijd om VHP-leiderschap: kan financiële expertise de partij opnieuw verbinden?

bouterse
Opinie

Is er nog een NDP na Bouterse?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws