• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlandse toeristen die Sranan Tongo praten worden vaak uitgelachen

R. Pinas door R. Pinas
21 December 2024 18:00
in Column, Lifestyle
man toerist nederlander in suriname reiziger

Het is een pijnlijk fenomeen, en ergens ook jammer. Nederlandse toeristen die in Suriname Sranan Tongo proberen te spreken, worden vaak niet serieus genomen.

Spot, gelach, en soms zelfs een neerbuigende houding zijn het resultaat. Maar waarom eigenlijk?

Sranan Tongo is een informele taal, een taal van het volk, hoe trots we er ook op zijn.

Het mist de structuur van een volledige taal, en dat maakt het voor buitenlanders vaak moeilijk om het goed onder de knie te krijgen.

Vooral de uitspraak speelt een grote rol. Veel Nederlanders, zeker die met Surinaamse partners, wagen de poging om deze taal te spreken uit respect of nieuwsgierigheid.

Maar het accent verraadt hen direct. Zonder de rollende R of vloeiende klanken klinkt het geforceerd, soms zelfs komisch.

Uit eigen ervaring merk ik hoe dit vaak verkeerd uitpakt. De intentie is goed, maar het effect is averechts.

Het verlaagt je status en je wordt niet meer serieus genomen. Dit kan vervelend zijn, zeker als je juist een band probeert op te bouwen met de lokale bevolking.

Daarom adviseer ik toeristen: wees trots op wie je bent, maar houd het bij Nederlands of Engels.

Toon interesse in de cultuur, luister, stel vragen, maar forceer jezelf niet in een taal die niet natuurlijk voor je is.

Het is geen belediging om Sranan Tongo niet te spreken, integendeel. Het laat zien dat je respect hebt voor de authenticiteit van de taal. En dat wordt pas écht gewaardeerd.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouw oma senior eenzaam alleen verdriet tranen depressief bejaard
Lifestyle

In Suriname mag openlijk huilen meer begrip krijgen

nederland fiets
Lifestyle

Aankomende Nederlandse herfst blijkt voor sommige Surinamers juist aangenaam

man stress bang angst depressief huilen
Lifestyle

Waarom ook de rijkste mensen nergens meer blij van worden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws