• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlandse minister-president Rutte volgende week in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 september 2022 17:30 - Geüpdatet op 6 september 2022 08:03
in Nieuws
mark rutte

GFC NIEUWSREDACTIE- De Nederlandse minister-president Mark Rutte en minister Liesje Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking brengen 12 en 13 september een bezoek aan Suriname.

Ook reizen VNO-NCW-voorzitter Thijssen en diverse Nederlandse bedrijven mee. Het bezoek dat in juli al was aangekondigd, staat in het teken van het versterken en verbreden van de bilaterale relatie tussen Nederland en Suriname en bevestigt de bijzondere historische band tussen beide landen.

Minister-president Rutte wordt op 12 september ontvangen door president Santokhi van Suriname.

Hierbij zijn ook minister Schreinemacher en de Surinaamse minister Ramdin van Buitenlandse Zaken aanwezig. Aansluitend heeft de minister-president een gesprek met Surinaamse jongeren over onder meer hun ambities, toekomstplannen en visie op maatschappelijke ontwikkelingen.

Minister Schreinemacher heeft eerder op de dag een ontmoeting met minister Ramdin en een gesprek met vertegenwoordigers van het maatschappelijk middenveld.

Ook brengt zij een bezoek aan het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing om te spreken over de recente wateroverlast in Suriname.

De minister-president en de minister sluiten de eerste dag van hun bezoek af met een diner met het Surinaamse en Nederlandse bedrijfsleven in het Presidentieel Paleis, op uitnodiging van president Santokhi.

Dinsdagochtend 13 september leggen Rutte en Santokhi gezamenlijk een krans bij het monument voor de Decembermoorden in Fort Zeelandia. Schreinemacher brengt in de ochtend een bezoek aan Deltares in Paramaribo, waar zij uitleg krijgt over de waterproblematiek in de stad.

Vervolgens gaan Rutte en Schreinemacher naar De Nationale Assemblée, waar de minister-president een toespraak geeft voor de leden van het Surinaamse parlement. Aansluitend brengen zij gezamenlijk een bezoek aan een Mangrove project. Hier planten zij bomen in het kader van de kustbescherming.

In de middag nemen Rutte en Schreinemacher deel aan werklunch met vertegenwoordigers van Nederlandse bedrijven.

De premier heeft aansluitend een gesprek met leden van het Nationaal Comité Herdenking Slavernijverleden en de Nationale Reparatie Commissie Suriname.

Ook brengt hij een bezoek aan een Makandra Project op het gebied van politiesamenwerking. Minister Schreinemacher neemt op dat moment deel aan Business Dialogue met bedrijven over zakendoen in Suriname.

Rutte en Schreinemacher sluiten hun bezoek aan Suriname af met een bezoek aan de onlangs geopende nieuwbouw van de Surinaamse Brouwerij, onderdeel van het Heineken concern.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dengue wagen rijdt door Blauwgrond bij start van luchtbespuitingen tegen Chikungunya in Suriname.
Suriname

Geen Fludora Fusion bij luchtbespuitingen, benadrukt ministerie Volksgezondheid

vuilniswagen afval
Suriname

Bewoners Wanica eisen maatregelen tegen afvalverwerking, vieze geur dringt woningen binnen

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

TCT verhoogt wervingscampagne voor luchtverkeersleiders om druk op sector te verlichten

Zon blauwe lucht
Suriname

Geen extreem regenweer verwacht ondanks Surinaamse waarschuwingen

Wateroverlast
Suriname

Spoedoverleg in Wanica Centrum over aanhoudende wateroverlast

Minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, Melvin Bouva heeft onlangs een beleefdheidsbezoek gebracht aan waarnemend president van de Bolivariaanse Republiek Venezuela, Delcy Rodríguez, in Caracas
Suriname

Bouva bespreekt olie, handel en landbouw in Venezuela

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws