Als ik de vele reacties op sociale media lees naar aanleiding van een bericht over medicijndonaties uit India aan Suriname, valt één hardnekkig misverstand op.
Een deel van de mensen lijkt nog steeds te denken dat India geen betrouwbare speler is op het gebied van geneesmiddelen. Maar dat beeld klopt simpelweg niet met de realiteit.
India behoort al jaren tot de grootste producenten van generieke medicijnen ter wereld. Het land speelt een grote rol in de wereldwijde gezondheidszorg en levert medicijnen aan talloze landen, waaronder Europese staten.
Deze middelen worden niet zomaar toegelaten. Ze moeten voldoen aan strenge internationale kwaliteitseisen voordat ze op de markt komen.
Ook Nederland maakt gebruik van Indiase productie
Wat velen in Suriname niet beseffen, is dat ook in Nederland een aanzienlijk deel van de medicijnen afhankelijk is van productie of grondstoffen uit landen als India en China.
Nederlandse apotheken verstrekken veel generieke geneesmiddelen, waarvan een deel afkomstig is uit deze landen of daar wordt geproduceerd.
Belangrijke schakel
Dat betekent niet dat alle medicijnen uit India komen, maar wel dat het land een belangrijke schakel vormt in de wereldwijde medicijnketen.
De kwaliteit wordt bovendien streng gecontroleerd door Europese toezichthouders, wat aangeeft dat deze producten betrouwbaar moeten zijn om toegelaten te worden.
Misschien is het tijd dat we in Suriname onze kijk op dit onderwerp herzien. Als landen met zeer strikte controlesystemen vertrouwen op medicijnen uit India, dan is het de vraag waarom hier nog zoveel wantrouwen bestaat.
Onwetendheid en beeldvorming mogen geen leidraad zijn. Feiten wel.
M. Jogi
Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.
Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud








