• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NDP’ers, Bouterse en Hoefdraad: een plotselinge ‘ontdekking’ van rechterlijke onafhankelijkheid

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
5 februari 2026 12:44
in Opinie
President Desi Bouterse-minister Gillmore Hoefdraad

Desi Bouterse en Gilmore Hoefdraad

De NDP kan het niet verkroppen dat haar ex-president Desi Bouterse en haar ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, keihard zijn veroordeeld door Surinaamse rechters, en dus valt de NDP de Surinaamse rechtstaat nu vanuit het presidentschap frontaal aan. Schande, Schande, Schande!

Dag en nacht zijn de NDP- trollen bezig met hun schreeuwlelijkerds allerlei corruptieve denkpatronen te ontwikkelen om de Surinaamse rechtstaat te ondermijnen.

Pleidooi gedreven door veroordelingen Bouterse en Hoefdraad

De NDP’s plotselinge pleidooi voor onafhankelijke rechters, en onafhankelijkheid van de rechterlijke macht is pure hypocrisie, gedreven door de veroordelingen van Bouterse (20 jaar voor Decembermoorden) en Hoefdraad (12 jaar voor corruptie).

Deze rechtszaken leggen de NDP als foute politieke partij, bloot als de corrupte bende, met een president, minister van Financiën en andere NDP-figuren keihard gestraft door Surinaamse rechters.

Zolang gratie en ongestrafte misdaden regeerden, was de rechterlijke macht prima. Nu schreeuwen luidruchtige NDP-lelijkerds onder schaamteloos toeziend oog van de NPS, met haar vertegenwoordiger vicepresident Rusland, een partij die ooit principes koesterde – denk aan Venetiaan. Hypocrisie en Schaamteloosheid definieerden nu de NDP-NPS regering.

Toen Bouterse vrij rondliep en Hoefdraad tekeer kon gaan was alles koek en ei

Stel je voor: een partij die jarenlang de rechterlijke macht manipuleerde, amnestiewetten forceerde om criminelen te beschermen, en nu ineens predikt over ‘onafhankelijkheid’ als een nieuwe openbaring.

Dit is de NDP, de architect van Surinames diepste crises, die nu jankt over inmenging terwijl ze zelf de grootste dader was.

De regering NDP-NPS – die onwaarschijnlijke alliantie waar de NPS zich inlaat met de modderpoel – richt zich nu voor het eerst op de onafhankelijkheid van de Surinaamse rechterlijke macht. Waarom deze omslag? Uitsluitend door de veroordelingen van Desi Bouterse en Gillmore Hoefdraad.

Deze rechtszaken hebben de NDP ontmaskerd als een defacto corrupte partij, met een president, een minister van Financiën en tal van andere figuren uit hun kamp die keihard zijn veroordeeld.

Zolang de NDP ongestraft kon opereren, met gratie en amnestie als schild, was de rechterlijke macht onberispelijk in hun ogen. Nu, na deze vernederende nederlagen, schreeuwen de luidruchtige lelijkerds van de NDP over hervormingen, onder schaamteloos toeziend oog van een partij die ooit principes hooghield.

De feiten liegen niet en vormen de geschiedenis van de NDP en nu ook van de NPS

Laten we de feiten onder de loep nemen. Desi Bouterse, de voormalige NDP-leider, werd in 2023 definitief veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf voor de Decembermoorden van 1982.

Onschuldige burgers – intellectuelen, journalisten en activisten – werden koelbloedig vermoord in Fort Zeelandia, onder zijn directe verantwoordelijkheid. De NDP probeerde dit decennialang te verbergen.

Herinner de amnestiewet van 2012, die Bouterse en zijn mededaders vrijwaarde van vervolging. Toen vierde de partij het als een triomf voor ‘nationale verzoening’.

Tijdens hun regeringsperiode van 2010 tot 2020 was de rechterlijke macht geen probleem: ze diende om tegenstanders te dwarsbomen, processen te vertragen en gunsten te verlenen aan de inner-circle.

Geen kritiek op politieke druk, geen roep om onafhankelijkheid. De NDP-operatie draaide op volle toeren, met plundering van de staatskas en opbouw van een corrupt netwerk.

De veroordeel grapjas Hoefdraad

Dan Hoefdraad, Bouterse’s minister van Financiën, die in 2021 werd veroordeeld tot 12 jaar cel voor overtredingen van de Anti-Corruptiewet en de Bankwet. Miljoenen dollars verdwenen in schimmige transacties bij de Centrale Bank van Suriname.

Hoefdraad ontvluchtte het land, net als Bouterse, die tot zijn overlijden in december 2024 onderdook. Deze veroordelingen, voltrokken onder de regering-Santokhi, legden de NDP bloot als een organisatie doortrokken van criminaliteit.

Niet alleen de president en de financiënminister, maar een hele keten van NDP-gelieerde, van ex-centraal bankpresident Robert-Gray van Trikt, beschuldigd van grootschalige fraude, tot andere ministers en adviseurs die de economie plunderden.

De NDP stond internationaal te kijk als een corrupte entiteit, met Suriname opgezadeld met torenhoge schulden en een geruïneerde economie.

President Simons moet zich diep schamen, het NPD nest waar ze uit komt is fout

In 2026, met Jennifer Geerlings-Simons als president en een coalitie met de NPS, horen we plotseling verhaaltjes ‘onafhankelijkheid van de rechterlijke macht’.

De NDP-NPS regering initieert discussies over justitiële modernisering, overweegt aansluiting bij de Caribbean Court of Justice (CCJ), en bekritiseert ‘politieke inmenging’ uit het verleden.

Deze focus komt niet uit de lucht vallen; ze is direct veroorzaakt door de veroordelingen van Bouterse en Hoefdraad. Deze rechtszaken hebben de NDP gedwongen om hun eigen falen onder ogen te zien.

Zolang gratie en amnestie de norm waren, en de NDP-kring ongestraft kon handelen, was de rechterlijke macht acceptabel.

Maar nu de wet onverbiddelijk toesloeg – buiten hun controle – eisen de schreeuwende figuren van de NDP veranderingen.

Dit alles onder het schaamteloze oog van de partijtop, die ooit stond voor integriteit maar nu wordt gedomineerd door pochende miljonairs en vicepresidenten die brullen in plaats van leiden.

NPS schaamteloos meewerken zonder ruggengraat

Overweeg de NPS, een partij die ooit ruggengraat toonde. Onder ex-president Ronald Venetiaan (2000-2010) vocht de NPS voor democratie, transparantie en herstel na de dictatuur.

Venetiaan zou zich kapot schamen voor deze coalitie. Hij bestreed Bouterse’s regime, in plaats van eraan deel te nemen. Maar schaamteloosheid overheerst: de NPS laat zich gebruiken in een regering die de rechterlijke macht bekritiseert om eigen misdaden te verhullen.

De NDP begon als een beweging voor sociale gerechtigheid, maar is gedegradeerd tot een groep die alleen reageert op persoonlijke verliezen.

Het is overduidelijk dat de NDP de rechterlijke macht beschuldigt van partijdigheid – louter omdat ze aan de verliezende hand waren. Nu aan de macht, zetten ze ‘onafhankelijkheid’ in als tactiek om toekomstige vervolgingen te blokkeren.

Dit is geen oprechte omslag; het is een berekende zet. De NDP-NPS regering streeft hervormingen na om grip te herwinnen. Maar wees realistisch: deze plotselinge ijver stamt niet uit idealen.

Ze vloeit voort uit de veroordelingen van Bouterse en Hoefdraad, die de NDP hebben blootgesteld als corrupte partij. Andere NDP-figuren, inclusief ex-vicepresidenten en ministers, vrezen voor hun eigen lot.

Suriname verdient een rechterlijke macht die werkelijk onafhankelijk is, los van politieke grillen. We moeten deze hypocrisie ontmaskeren: de NDP-NPS regering richt zich op onafhankelijkheid omdat ze accountability vrezen.

Eis transparante hervormingen, zonder politieke inmenging. Herstel de principes van Venetiaan: gerechtigheid voor iedereen, niet slechts voor de elite.

Conclusie

Dag en nacht kraaien en huilen over de partijdigheid van de Surinaamse rechterlijke macht komt door de geschiedenis van de NDP en de schaapachtigheid van de NPS.

De NDP’s plotselinge aandacht voor de rechterlijke macht is een cynische reactie op de veroordelingen van Bouterse en Hoefdraad, bedoeld om hun corruptie te maskeren en toekomstige rechtszaken te ondermijnen.

Surinamers, verzet je tegen deze manipulatie. Eis authentieke onafhankelijkheid, geen NDP-tactieken. Anders blijft ons land vastzitten in corruptie, en missen we de kans op een eerlijke toekomst.

De veroordelingen markeren het einde van partijdigheid van de rechterlijke macht; laat ze het begin zijn van echte hervorming.

Dr. Ashwin Ramcharan RO

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nola hatterman art academy kunst
Column

Creatieve sector Suriname kan groeien als middelen toegankelijker worden

Openbaar ministerie 1300x866
Opinie

Wat als de procureur-generaal wél politiek wordt geïnstrueerd om selectief te vervolgen?

paramaribo suriname torarica pier
Opinie

Internationale samenwerkingen leveren de Surinaamse samenleving weinig op

liefde relatie love
Column

Surinamers in Nederland worstelen met vooroordelen over leeftijd in de liefde

san van der Eugene
Opinie

Van der San reageert op Johan Blomhoff

kleermaker kleding
Column

Kleermakers in Suriname blijven onderwerp van discussie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws