• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NDP nipt grootste, maar presidentsstrijd blijft spannend

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 mei 2025 02:19
in Suriname
ndp simons ingrid

Bij de voorlopige verkiezingsuitslag komt de Nationale Democratische Partij (NDP) als grootste partij uit de bus.

Met 78.261 stemmen sleept de partij 18 zetels in de wacht in De Nationale Assemblee. De VHP van president Chan Santokhi eindigt vlak daarachter met 75.305 stemmen en 17 zetels.

Het verschil tussen beide partijen bedraagt slechts 2956 stemmen, wat opnieuw wijst op een spannende en zeer gelijk opgaande verkiezingsstrijd.

De partijen ABOP en NPS behalen elk 6 zetels, terwijl de PL voorlopig op 2 zetels uitkomt. BEP en A20 wisten ieder 1 zetel te bemachtigen, waarmee de 51 zetels voorlopig verdeeld lijken.

Opvallend is de terugkeer van Ingrid Bouterse-Waldring in De Nationale Assemblee. De voormalige first lady behaalde 5660 voorkeurstemmen, een duidelijk signaal dat de naam Bouterse nog steeds op stevige steun kan rekenen binnen de NDP-achterban.

Voor kleinere partijen als DA’91, OPTSU, DNL, APP, VLS 2023, DUS en PVC bleef een zetel buiten bereik. Ondanks hun campagne-inspanningen wisten ze de kiesdrempel niet te halen. DA’91 kwam nog het dichtst in de buurt met zo’n 1300 stemmen.

De voorlopige opkomst ligt op 64,41 procent. Van de bijna 400.000 geregistreerde kiezers brachten ruim 257.000 hun stem uit. In districten zoals Saramacca (78,7%) en Nickerie (78%) was de opkomst hoog, terwijl Paramaribo (59,84%) en Marowijne (60,57%) achterbleven.

Wat individuele kandidaten betreft, behaalde president Chan Santokhi met 39.651 stemmen de hoogste score. Jennifer Geerlings-Simons van de NDP volgt met 34.182 stemmen. Ook Ashwin Adhin (16.385 stemmen, NDP), Ronnie Brunswijk (15.373 stemmen, ABOP) en Krishna Mathoera (8939 stemmen, VHP) scoorden opvallend goed.

Polymarket voorspelt herverkiezing Santokhi als president van Suriname

ShareTweetSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #418386
Suriname

Hakrinbank doneert SRD 2 miljoen aan Srefidensi-commissie ter ere van 90-jarig jubileum

suriname avond nacht paramaribo zonsondergang
Lifestyle

Kan je in Suriname leven met een Nederlands pensioen van €1000 per maand?

uitlaat rook verkeer auto
Gezondheid

Zwarte en witte rookwolken uit voertuigen blijven bevolking teisteren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws