• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Myanmarese activistendichter sterft in gevangenis, lichaam overgedragen aan familie, maar organen worden vermist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 mei 2021 12:01
in Nieuws
ziekenhuisbed

GFC NIEUWSREDACTIE- In Myanmar is dichter Khet Thi overleden nadat hij werd aangehouden. Zijn lichaam werd volgens zijn familie zonder organen teruggegeven.

Khet Thi was in zijn gedichten kritisch tegenover de militaire junta die op 1 februari de macht greep in Myanmar. Volgens zijn Facebookpagina was de man 45 jaar oud, schrijft Times Now News.

De echtgenote van de dichter Chaw Su verklaarde dat ze zaterdag beiden waren meegenomen door gewapende soldaten en agenten voor ondervraging.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Bejaarde vrouw die dagenlang zonder eten zit gered door honden

Het gezin woonde in de centrale stad Shwebo, in de regio Sagaing, een centrum van verzet tegen de staatsgreep waarbij ook de verkozen leider Aung San Suu Kyi werd afgezet.

“Ik werd ondervraagd. Hij ook. Ze zeiden dat hij in het ondervragingscentrum was. Maar hij kwam niet terug, enkel zijn lichaam kwam terug”, vertelde Chaw Su in tranen aan plaatselijke media. De vrouw kreeg de ochtend daarop te horen dat ze naar een ziekenhuis moest gaan. “Ik dacht dat hij een gebroken arm had of zoiets. Maar toen ik er aankwam, was hij in het mortuarium en waren ze zijn inwendige organen aan het verwijderen”, zei ze.

Ze had in het ziekenhuis te horen gekregen dat hij een hartprobleem had, maar heeft overlijdensakte niet gelezen, omdat ze er zeker van is dat dat niet waar zou zijn.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

politie kps beediging
Lifestyle

Alarmnummer 115 niet bekend bij alle Nederlandse toeristen in Suriname

vrouw schrijven pen papier handschrift studeren student
Suriname

Studenten zien staatsexamen als nieuwe kans op succes

israel
Nederland

Informatie over Israël in Suriname roept vragen op

school onderwijs scaled
Suriname

Leerkrachten O.S. 1 en 2 Sunnypoint verlaten school uit veiligheidsoverwegingen

Valentijnsdag
Lifestyle

PL pakt groots uit met Valentijnsdag vol cultuur, entertainment en koopjes

monche atompai melkcentrale
Suriname

Melkcentrale verduidelijkt naamgeving Monchémel na maatschappelijke kritiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws