• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Monorath: Rotte appels worden uit het politiekorps verwijderd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 november 2025 09:00
in Suriname
monorath

De minister van Justitie en Politie, Harish Monorath, heeft een krachtig signaal afgegeven over de integriteit binnen het Korps Politie Suriname (KPS).

Volgens de bewindsman is het overgrote deel van de politie integere en hardwerkende mannen en vrouwen, maar bevinden zich binnen het korps enkele “rotte appels” die het systeem aantasten. “Die zijn we aan het filteren en weghalen,” verklaarde Monorath resoluut.

De minister benadrukte dat het onterecht is om het gehele korps als corrupt te bestempelen. “Het zijn er maar een paar die het verzieken, maar die paar brengen grote schade toe aan het vertrouwen in onze rechtshandhaving,” aldus Monorath.

Hij verwees in dit kader naar het recente incident in Nickerie, waarbij een politieagent na een persoonlijk conflict meerdere schoten loste op een burger, met dodelijke afloop. “Deze zaak is illustratief voor het probleem dat ik bedoel,” zei de minister.

“Een agent die zijn dienstwapen misbruikt en herhaaldelijk over de schreef gaat, hoort niet thuis in het korps. Zulke personen moeten wij zonder pardon verwijderen.”

Monorath stelde verder dat er geen ruimte meer is voor politiefunctionarissen die denken het ‘verrot systeem’ te kunnen beschermen.

“Bij mij ga je weg,” klonk het onomwonden. De bewindsman benadrukte dat hij niet zal volstaan met tuchtmaatregelen of degradaties. “Er is geen plaats voor halve maatregelen. Wie de integriteit van het korps schaadt, verlaat het korps voorgoed.”

Het ministerie blijft inzetten op het herstel van vertrouwen, versterking van intern toezicht en bevordering van professionaliteit binnen het korps.

Volgens Monorath is het de gezamenlijke verantwoordelijkheid van leidinggevenden en politiemensen zelf om de geloofwaardigheid van het KPS te herstellen.

ShareTweetSend

Meer berichten

Mini Caribbean Expo biedt Surinaamse ondernemers exportpodium
Suriname

Caribbean Export en EU organiseren tweedaagse workshop voor exportgerichte bedrijven in Suriname

patrick kensenhuis
Suriname

Dorpsgemeenschap Pikin Saron kaart dringende problemen aan tijdens bezoek dc Kensenhuis

srefidensi stempel
Suriname

Suriname verwelkomt reizigers met jubileumstempel voor 50 jaar onafhankelijkheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws