• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Misleidend beeld over Surinamers in Nederlandse reclames: Suriname is meer dan alleen Afro-Surinamers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 februari 2025 02:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Keti Koti slavernijafschaffing

Een bezoeker van GFC Nieuws, Harold B., wijst erop dat er in Nederland vaak een verkeerd beeld wordt geschetst van hoe de gemiddelde Surinamer eruitziet.

In televisiereclames en marketingcampagnes worden Surinamers vaak uitsluitend als mensen van Afrikaanse afkomst afgebeeld, terwijl Suriname een rijke etnische diversiteit kent.

Harold stoort zich eraan dat zelfs bij een reclame over het Hindostaanse gerecht roti een Afro-Surinamer werd afgebeeld als de promotor.

“Hoe kan het dat een traditioneel Hindostaans gerecht wordt gekoppeld aan een persoon die duidelijk niet uit die gemeenschap komt? Dit is een gebrek aan kennis en respect voor de culturele diversiteit van Suriname,” bedoelt hij.

Hij stelt dat Suriname niet alleen bestaat uit Afro-Surinamers, maar ook uit een aanzienlijke groep Hindostanen, Javanen, Chinezen, gemengde en Indiaanse Surinamers.

“Wanneer men in Nederland over de Surinaamse keuken praat, lijkt het alleen om roti te draaien. Net zoals men bij Surinamers automatisch denkt aan Afro-Surinamers.

Dat is een eenzijdig en onjuist beeld, terwijl Suriname juist een prachtig mozaïek is van verschillende culturen,” stelt Harold.

Volgens hem is het tijd voor meer bewustwording onder Nederlandse reclamebureaus en bedrijven. Hij roept op tot meer accuratesse en inclusiviteit in reclames die Suriname en de Surinaamse keuken vertegenwoordigen.

Mis dit niet:

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

“Reclamebureaus moeten beter hun huiswerk doen. Suriname is een multiculturele samenleving en dat verdient correcte weergave in de media.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

BIO-SWEET-project officieel van start in Kwamalasamutu.
Suriname

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws