• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Misiekaba: stijgende kosten bedreigen zorgsystemen in kleine economieën

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 oktober 2025 02:30
in Gezondheid, Suriname
misiekaba

Minister Andre Misiekaba

Van 29 september tot en met 3 oktober vindt de 62e Directieraad van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO) plaats op het hoofdkantoor in Washington D.C.

Deze jaarlijkse bijeenkomst brengt de hoogste gezondheidsautoriteiten uit Noord- en Zuid-Amerika samen om gezamenlijk strategieën te bepalen die de regionale gezondheidsprioriteiten voor de komende jaren zullen sturen.

Tijdens de openingszitting waren prominente internationale leiders aanwezig, waaronder PAHO-directeur dr. Jarbas Barbosa, WHO-directeur-generaal dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, en vertegenwoordigers van de OAS, de IDB en diverse lidstaten.

Op dinsdag 30 september hield de Surinaamse minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, André Misiekaba, zijn toespraak namens de regering van Suriname.

Hij sprak zijn waardering uit voor het nieuwe PAHO-beleid dat zich richt op het bevorderen van gelijke toegang tot dure en innovatieve gezondheidstechnologieën.

“In onze regio, en zeker in Suriname, blijven de stijgende kosten van essentiële geneesmiddelen, diagnostiek en therapieën een belemmering vormen voor gelijke toegang en bedreigen zij de duurzaamheid van onze zorgsystemen. Voor kleine economieën met beperkte bevolkingsomvang zijn deze uitdagingen nog ingrijpender,” aldus Misiekaba.

De minister benadrukte dat dit nieuwe beleid een cruciaal kader biedt om collectieve actie en regionale solidariteit te versterken.

Volgens hem moet dit leiden tot eerlijkere prijzen, verbeterde aanbestedingsmechanismen en sterkere samenwerking op het gebied van regelgeving.

“Suriname zet zich volledig in om samen met PAHO en andere lidstaten dit beleid te implementeren. Wij zien dit als een manier om niet alleen de toegang tot levensreddende technologieën te verbeteren, maar ook om de gelijkheid en veerkracht van ons zorgstelsel te versterken. Op deze wijze kunnen wij gezamenlijk toewerken naar de belofte van universele toegang en universele gezondheidszorg in heel de Amerika’s,” voegde hij toe.

Met deze verklaring bevestigde Suriname zijn volledige steun aan dit beleidsinitiatief en onderstreepte het land dat regionale samenwerking essentieel is om de volksgezondheid te verbeteren en zorgstelsels veerkrachtiger te maken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws