Het Ministerie van Financiën en Planning heeft gereageerd op berichten waarin wordt gesteld dat leveranciers van arrestantenvoeding gedurende zes maanden niet zouden zijn betaald.
Het ministerie benadrukt dat deze berichtgeving niet overeenkomt met de feitelijke situatie en geeft aan dat de betalingen over de periode januari tot en met juni 2026 reeds zijn uitgevoerd.
Directeur van Financiën, Vincent Fernandes, heeft namens het ministerie aangegeven dat het belangrijk is om de samenleving correct te informeren over de stand van zaken rond de betalingen.
Ruim SRD 42 miljoen uitbetaald voor voedselvoorziening
Volgens het Ministerie van Financiën en Planning zijn de betalingen voor de voedselvoorziening van arrestanten over de periode januari 2026 tot en met juni 2026 volledig afgehandeld.
In totaal werd over deze periode een bedrag van SRD 42.841.303,50 uitbetaald. Daarmee is er volgens het ministerie geen sprake van betalingsachterstanden over de genoemde maanden.
Betaling juli afhankelijk van administratieve afhandeling
Met betrekking tot de maand juli 2026 stelt het ministerie dat het betrokken vakministerie eerst de noodzakelijke administratieve procedures moet afronden.
Pas nadat de vereiste documenten volgens de geldende comptabele regelgeving zijn ingediend bij het Ministerie van Financiën en Planning, kan de verdere financiële verwerking plaatsvinden.
Het ministerie benadrukt dat deze procedure onderdeel is van het reguliere overheidsbeheer en noodzakelijk is om betalingen op een correcte en rechtmatige wijze af te handelen.
Continuïteit dienstverlening blijft prioriteit
Fernandes benadrukt dat het Ministerie van Financiën en Planning zich blijft inzetten voor de tijdige financiering van essentiële overheidsuitgaven.
Daarbij behoort ook de voedselvoorziening van arrestanten, waarbij volgens het ministerie het waarborgen van de continuïteit van deze dienstverlening een belangrijke prioriteit vormt.
Mogelijke knelpunten kunnen administratief van aard zijn
Het ministerie geeft aan dat eventuele problemen bij individuele leveranciers mogelijk verband kunnen houden met administratieve of contractuele procedures die buiten de directe verantwoordelijkheid van het Ministerie van Financiën en Planning vallen.
Waar nodig blijft het ministerie samenwerken met de betrokken instanties om eventuele knelpunten zo snel mogelijk op te lossen.
Oproep tot zorgvuldige berichtgeving
Het Ministerie van Financiën en Planning doet een beroep op alle betrokken partijen om zorgvuldig om te gaan met informatie over financiële aangelegenheden.
Volgens het ministerie kunnen onjuiste of onvolledige berichten leiden tot onnodige maatschappelijke onrust. Daarom wordt benadrukt dat berichtgeving gebaseerd moet zijn op de actuele en feitelijke situatie.
Het ministerie stelt dat het zich blijft inzetten voor transparantie, verantwoord financieel beheer en een doelmatige besteding van overheidsmiddelen.
Daarbij blijft het uitgangspunt dat essentiële overheidsdiensten, waaronder de voedselvoorziening van arrestanten, zonder onderbreking moeten kunnen worden voortgezet.
Bron: gov.sr






