• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister waarschuwt voor mogelijke dieseltekorten en prijsstijgingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 april 2026 12:00
in Suriname
Benzine brandstof

Suriname creëert zelf brandstofprobleem

In het publieke debat over de toekomstige brandstofvoorziening in Suriname heeft criticus O. Sallons stevige kritiek geuit op de verklaring van de overheid omtrent mogelijke schaarste en prijsstijgingen van brandstof.

Sallons stelt dat het brandstofprobleem volgens hem niet wordt veroorzaakt door internationale ontwikkelingen zoals spanningen in de Straat van Hormuz, maar eerder door interne beleidskeuzes binnen Suriname zelf.

Kritiek op importstructuur en transportkosten

Volgens de criticus zijn de transportkosten van brandstof uit het Midden-Oosten aanzienlijk hoger dan wanneer brandstof zou worden geïmporteerd uit het Caribisch gebied of het Amerikaanse continent.

Hij stelt dat Suriname volgens deze redenering efficiënter kan inkopen en daardoor minder kwetsbaar zou zijn voor internationale schommelingen in het Midden-Oosten.

Aantijging rond dieselproductie door Staatsolie

Sallons gaat verder in zijn kritiek en stelt dat Suriname minder afhankelijk zou moeten zijn van externe factoren, omdat Staatsolie zelf diesel produceert en zelfs exporteert.

Volgens hem zou dit betekenen dat het land in theorie minder gevoelig zou moeten zijn voor internationale verstoringen in de aanvoer van brandstof.

Reactie van de minister: waarschuwing voor druk op de markt

De uitspraken van Sallons komen als reactie op recente verklaringen van minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu. De minister waarschuwde eerder dat de komende weken cruciaal worden voor de brandstofvoorziening in Suriname.

Volgens Brunings wordt de situatie op de internationale oliemarkt beïnvloed door vertragingen van scheepvaart via de Straat van Hormuz, wat gevolgen heeft voor de wereldwijde aanvoer.

Mogelijke tekorten en strategische maatregelen

De minister gaf aan dat bij eventuele tekorten aan diesel de regering genoodzaakt kan zijn om strategische besluiten te nemen. Een presidentiële werkgroep volgt de situatie nauwgezet.

Hoewel Suriname via Staatsolie een deel van de diesel zelf produceert, wordt deze volgens de minister strategisch verdeeld tussen export en lokale distributie.

Daarnaast benadrukte hij dat Suriname nog steeds afhankelijk is van geïmporteerde benzine, waardoor internationale prijsontwikkelingen direct voelbaar blijven.

Waarschuwing voor wereldwijde prijsdruk

Volgens de minister kan er wereldwijd een zogenaamde “prijzenoorlog” ontstaan, waarbij de druk op energieprijzen toeneemt. Ook Suriname zal volgens hem de gevolgen hiervan voelen, wat mogelijk leidt tot hogere prijzen aan de pomp.

De overheid benadrukt daarom het belang van “slimmer omgaan met energie” en voorbereid zijn op mogelijke schommelingen in de komende periode.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

sky high bouva en tct landveld
Suriname

Historische eerste vlucht verbindt Suriname met Dominicaanse Republiek

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435212
Suriname

Sterilisatieproject moet overpopulatie van dieren in Suriname tegengaan

rechter rechtszaak hamer
Suriname

Inter-Amerikaanse Mensenrechtencommissie stelt Suriname ultimatum in zaak-Hewitt

hindoe heer man kantoor werk
Lifestyle

Zakenman verzet zich tegen beeld van luie Surinamers

In beslag genomen kwie-kwie en eieren tijdens politiecontrole bij Burnside in Coronie.
Suriname

Drie verdachten aangehouden in Coronie voor vervoer kwie-kwie en eieren

vrouw zitten thuis bank
Lifestyle

Woningcrisis dwingt volwassen Surinamers langer thuis te blijven wonen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws