• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Tsang sluit brandstichting bij Openbare Werken niet uit

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 januari 2026 15:54
in Suriname
openbare werken

Vermoedelijke brandstichting bij Openbare Werken.

Bij het ministerie van Openbare Werken heeft zich een brand voorgedaan in de sanitaire voorzieningen op een hogere verdieping van het gebouw.

Dankzij snel optreden van het aanwezige personeel en de snelle inzet van de brandweer bleef de schade beperkt.
Minister Stephen Tsang sluit niet uit dat sprake kan zijn van brandstichting.

Het vuur brak uit in een toiletruimte op een bovenverdieping van het ministeriegebouw. Medewerkers grepen direct in en probeerden de brand met aanwezige brandblussers te bestrijden.

Toen bleek dat deze onvoldoende waren om het vuur volledig te doven, werd de brandweer ingeschakeld. Die had de situatie korte tijd later onder controle.

Beperkte schade, wel rookontwikkeling

Volgens minister Tsang is de schade beperkt gebleven, mede door het snelle handelen van personeel en hulpdiensten.

Bekijk ook:

Ministerie handhaaft HAVO-examenrooster ondanks bezwaren van studenten

Regering bestudeert verschillende scenario’s voor oplossing Danny’s Villapark-dossier

Wel was er sprake van aanzienlijke rookontwikkeling in het pand. De minister gaf aan dat de aanwezige brandblusmiddelen niet toereikend bleken, waardoor professionele inzet noodzakelijk was.

Tsang benadrukte dat rekening wordt gehouden met de mogelijkheid dat de brand niet per ongeluk is ontstaan. Hij plaatste het incident in een bredere context en wees op eerdere verstoringen die zich sinds zijn aantreden hebben voorgedaan tijdens activiteiten en bijeenkomsten, waaronder plotselinge uitval van water- en stroomvoorzieningen.

Onderzoek door bevoegde instanties

Op basis van het rapport van de brandweer zal een grondig onderzoek worden gestart door de bevoegde instanties om de oorzaak van de brand vast te stellen.

Daarbij zal worden bekeken of er sprake is van opzet en of aanvullende veiligheidsmaatregelen noodzakelijk zijn om herhaling te voorkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Currie ziet geen reden om examenrooster aan te passen.
Suriname

Ministerie handhaaft HAVO-examenrooster ondanks bezwaren van studenten

Regering bestudeert verschillende scenario’s voor oplossing Villapark-dossier
Suriname

Regering bestudeert verschillende scenario’s voor oplossing Danny’s Villapark-dossier

Tankwagen met 19.000 liter benzine kantelt op weg naar Suhoza
Suriname

Tankwagen met 19.000 liter benzine kantelt op weg naar Suhoza

Regering ziet geen economisch risico in afspraken met onderwijsbonden
Suriname

Minister Currie: Onderwijsakkoord vormt geen bedreiging voor wisselkoers

Smokkelaars gebruiken zuurgoed als dekmantel voor drugstransport
Nederland

Nederlandse douane onderschept drugs verstopt in Surinaams zuurgoed

Leerkrachten eisen minimaal US$ 1000
Suriname

Surinaamse leerkrachten willen minimaal US$ 1000 salaris

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws